Avaleht Foorum Ajakiri «Vaatleja» Tähistaevas Maailm Õpik Astronoomia Facebookis Astronoomia Twitteris
None

Astronoomialoeng Tartu Tähetornis (18.09.2012)

18. september 2012 kell 18:15

Tartu Tähetornis algavad taas põnevad astronoomialoengud, kus oma eriala spetsialistid selgitavad erinevaid astronoomia ja kosmosega seotud teemasid nii tänapäevast kui ka ajaloost. Käesoleva poolaasta esimene loeng toimub teisipäeval, 18. septembril kell 18.15 ning siis räägib raketitehnoloogia entusiast Jüri Pilm teemal “Raketimootori konstruktsioon Kai-Kengi lahingust tänapäevani”.

“Teema on väga põnev ning aktuaalne, sest 4. oktoobril möödub 55 aastast esimese Maa tehiskaaslase Sputniku kosmoselennust. Raketitehnoloogiast teeme me sel sügisel tähetornis kindlasti veel korra juttu ning Teadlaste Ööl on samuti plaan lennutada raketientusiastide poolt valmistatud tahkekütusel töötavaid rakette,” räägib Tartu Tähetorni juhataja Viljar Valder.

Ettekandes räägitakse raketimootoritest alates nende sünnist Vana-Hiinas kuni tänapäevani. Keskendutakse põlemisel põhinevate mootorite konstruktsioonidele (tahkekütuse-, hübriid- ja vedelkütusemootorid), kuid tutvustatakse ka füüsikalistel protsessidel põhinevaid jõuallikaid  nagu ioonmootor, magnetpuri, antimateeria- ning Warp-mootor). Lisaks on kõigil loengus osalejatel võimalik näha ka raketihuviliste poolt valmistatud raketimootoreid.

Ettekannete videosalvestusi saab vaadata Tartu Ülikooli Televisiooni (UTTV) vahendusel.

Euroopa Sotsiaalfondi logo

Märksõnad: , ,