Avaleht Foorum Ajakiri «Vaatleja» Tähistaevas Maailm Õpik Astronoomia Facebookis Astronoomia Twitteris
None

Üritused (august 2011)

Astronoomiahuviliste XVI kokkutulek

10. august 2011 kell 17:00 – 14. august 2011 kell 16:00

Järjekorras juba 16-s astronoomiahuviliste kokkutulek toimub sel aastal 10-14. augustil Jõgevamaal Palal. Täpsemat infot toimumiskoha, kava jms kohta saate kokkutuleku infolehelt http://www.astronoomia.ee/kokkutulekud/pala-2011. Osalemisest huvitatutel on võimalus veel eelregistreerida (vt. registreerimise alajaotust kokkutuleku infolehel).

Seekordse kokkutuleku juhtteemadeks on eksoplaneedid ja Kuu. Nagu varasematel kokkutulekutel, vaadeldakse öösiti teleskoopide ja palja silmaga tähistaevast. Päevasel ajal toimuvad populaarteaduslikud loengud (mis peaksid olema jõukohased ka väga laiale auditooriumile) ja tutvutakse ümbruskonna vaatamisväärsustega. Plaanis on ka päikeseteleskoopidega Päikest vaadelda.
Nagu alati, on kokkutulekule oodatud kõik astronoomia vastu vähegi huvi tundvad inimesed.

Kokkutulekul antakse kätte ka Tartu Tähetorni 200-ndale aastapäevale pühendatud astrofotokonkursi “Kuu lähivaates ja maastikul”(vt http://astro.fotoluks.ee/) auhinnad.

Kuna infolehet täieneb jooksvalt, siis on mõtet seda korduvalt külastada, soovitatavalt ka vahetult enne kokkutulekut.

Kuu-fotode näitus TÜ Ajaloo Muuseumis

25. august 2011 – 11. september 2011

Näitusel “Kuu lähivaates ja maastikul. Astrofotokonkurss 2011″ saab näha 20 paremat fotot Eesti Astronoomia Seltsi ja AS Fotoluks korraldatud konkursile laekunud töödest. Näituse avamine koos konkursi parimate autasustamisega toimub neljapäeval, 25. augustil kell 16 Tartu Ülikooli Ajaloo Muuseumi valges saalis. Näitus jääb avatuks 11. septembrini.

Kutse fotonäituse avamisele

Vaata lisaks:

Sänna Taevaraja avamine

27. august 2011 kell 20:00

Laupäeval, 27. augustil kell 20.00 avatakse Võrumaal Rõuge vallas Sänna külas piduliku kontserdiga Sänna Taevarada. Avamisüritusel esineb improvisatsioonilise kavaga Mari Kalkun ning Jagaspace. Avasõnad ütlevad Ene Ergma, Võrumaa maavanem ning Rõuge vallavanem. [...]