kumba kuukalendrit usaldada

Vestlusring astronoomiast, vaatlemisest ja sellest, mis parasjagu taevas näha on

kumba kuukalendrit usaldada

PostitusPostitas kuuuurija » 14 Märts 2007, 17:20

tere,

http://www.horoskoop.net/index.php

versus

http://vaatleja.obs.ee/node/4167 (tehtud planetaariumiprogrammi XEphem abil)näiteks esimese järgi on täna (14.03.07) kuu Kaljukitse tähtkujus, homme Veevalajas jne.

Ent planetaariumiprge abil tehtu järgi jõuab kuu alles homme (15.03.07) Kaljukitse.

Millest selline nihe?

Asi selles, et suur soov seemned mulda panna juhindudes http://www.hot.ee/synnitus/Kodu/Kuufaas ... at88d.html, aga millal?

Optimaalne aeg seemenduseks on väidetavalt aeg, mil kuu liigub niiskes, viljakas ja naissoost tähemärgis e. Vähis/ Kalades/ Skorpionis.
kuuuurija
 
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Märts 2007, 16:04

Re: kumba kuukalendrit usaldada

PostitusPostitas Raske juhus. » 15 Märts 2007, 18:11

Tegemist on vist tõsise probleemiga? Halvemal juhul jääb sel aastal optimaalselt seemendamata! Aga ma arvan, et kuna XEphem-i näol on tegemist planetaariumiprogrammiga, siis selle pakutud kuu liikumist ei maksa seemendamisel arvesse võtta (XEphem tarkvara näitab ainult seda, kus kuu tegelikult asub). Kõige optimaalsema aja seemendamiseks saad ikkagi teemakohastest allikatest. Kui horoskoop.net ütleb, et kuu on täna (15.03.2007) niiskes, viljakas ja naissoost tähemärgis (nagu seda Veevalaja kahtlemata on), siis just täna tulebki seemendamisega ühelepoole saada. Et oleks optimaalne.
Raske juhus.
 


Mine Tähistaevas ja Universum

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline