Raadioteleskoop Lätis.

Muud astronoomiaga seotud teemad. Oodatud on arvamused ja ettepanekud astronoomia.ee veebilehe kohta.

Raadioteleskoop Lätis.

PostitusPostitas meelist » 11 Juuli 2009, 16:49

Kui juhtute külastama Läti pärli Ventspilssi, tasub kaaluda ka lähedal asuva raadioteleskoobi RT-32 külasatamist.
RT32.jpg
RT-32
RT32.jpg (84.21 KB) Vaadatud 12407 korda

Teleskoop on rajatud nõukogude armee poolt. NA hävitas enne lahkumist loomulikult elektroonilise aparatuuri, kuid säilitas teleskoobi elektro-mehhaanika, mis võimaldas tema kasutusele võtta teaduslikel eesmärkidel. Väidetavalt on sellel teleskoobil erakordselt hea suunamistäpsus ja peapeegli pinnatöötlus. Kui keegi teab, kuidas õnnestus vältida teleskoobi täielikku hävitamist, võiks sellest siin kirjutada.
Teleskoobi sisemusse tehakse ka ekskursioone. Saab ronida kuni peapeegli pinnani, lisaks vaadata juhtimispulti ja lõpuks läbida 1km maa-alust tunnelit. Kahjuks ei ole giid just eriti hea tehnika teemal kõneleja.
Kohale, nagu Lätile kombeks, ei juhata ükski teeviit. A10 pealt tuleb keerata enne Ventspilsi Kolka peale, sõita umbes 20km ja jälgida paremat tee serva. Vahetult peale elektri alajaama läheb paremale betoon plaatidega tee, sõita kuni paremat kätt on Läti raadioastronoomia keskuse sildiga maja, põõrata paremale, läbi värava ja siis vaskule.
Ilmselt on tark ette registreerida, hind 2 latti/täiskasvanu, sisse saab kui kokku on üle 10 latti eest ostetud pileteid.
vaata: http://virac.venta.lv/
meelist
 
Postitusi: 79
Liitunud: 06 Detsember 2006, 12:29

Mine Varia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist