Bresseri teleskoop Venus???

Millist teleskoopi või binoklit osta? Mida teleskoobiga vaatlemisel silmas pidada? Millist lisavarustust/arvutiprogramme kasutada? Kuidas teleskoopi ehitada?

Bresseri teleskoop Venus???

PostitusPostitas Marge Alak » 12 September 2007, 16:33

Tere! Minul on mure. Ostsin pojale teleskoobi,aga ma ei tea ,kas see on normaalne asi.Mina ei oska sellega midagi peale hakata,eestikeelset juhendit ka ei ole.Teleskoop on tellitud Hobby-Hallist,helistasin täna sinna,pidid eestikeelse juhendi järele saatma,aga ei tea millal? Kas see on normaalne teleskoop,kas on mõtet see jätta või tagasi saata? Panin ta ka täna kokku,aga pilt on udune ja tagurpidi.  Aidake palun algajat!!!
Marge Alak
 
Postitusi: 1
Liitunud: 12 September 2007, 16:22

Re: Bresseri teleskoop Venus???

PostitusPostitas KuuKulgur » 13 September 2007, 18:28

Esimene soovitus on muidugi see, et enne teleskoobi ostu tuleks teha veidi rohkem kodutööd kui mõne muu aparaadiga. Siia foorumisse oleks võinud pöörduda enne Hobby Hallile raha maksmist.

See soovitus siis neile, kes alles plaanivad teleskoopi ostma hakata.

Vaatamata teleskoobi tagasihoidlikele näitajatele, mitte eriti headele okulaaridele (ilmselt Kellnerid) ja ebastabiilsele statiivile peaks selle teleskoobiga tuulevaiksel õhtul nägema siiski nii mõndagi huvitavat - Kuu kraatreid, Saturni rõngaid, Jupiteri vööndeid ja kuusid. Aga suurt suurendust muidugi pole väga mõtet kasutada. Nagu eelkõneleja juba soovitas, tuleks vaatlemist alustada väiksest suurendusest ehk pikema fookuskaugusega okulaariga (20 mm). Loomulikult ei tasu okulaarist oodata sellist pilti nagu reklaamidel.

See, et kujutis on pahupidi, on normaalne. Newtoni skeemiga teleskoopide puhul on ja jääb kujutis pea alaspidi, kuid taevas pole ju vahet.

Kui rahakott kannatab, siis tegelikult soovitaks küll väheke asisema toru poole vaadata, aga enne otsuse tegemist võiks siiski veidi rohkem lugeda ja teiste käest nõu küsida.

Kui moderaator väikest (enese)reklaami lubab, siis kasutan võimalust ja soovitan külastada internetikodu www.teleskoop.com, kus on leida teleskoope mitmes hinnaklassis ja konfiguratsioonis.
KuuKulgur
 
Postitusi: 74
Liitunud: 18 August 2006, 16:33

Re: Bresseri teleskoop Venus???

PostitusPostitas Tõnis » 13 September 2007, 22:17

KuuKulguri jutt täiesti õige. Vaidleks küll Kellneri okulaaride põhimõttelise kvaliteedi osas vastu - nad on üpris lihtsad ning suure suurenduse ning pika fookuskauguse korral päris head kujutist andvad. Hinna-kvaliteedi suhe on täiesti paigas (või isegi parem, kui paljudel kallimatel okulaaridel ;-) ).

Viitaks siin reklaami tasakaalustamise huvides juurde ka teisele Eestis paiknevale teleskoobipoele, aadressiga http://www.telescope-baltic.com/ :-)
Tõnis
 
Postitusi: 421
Liitunud: 09 Veebruar 2006, 02:06
Asukoht: Tõravere / Tartu

Re: Bresseri teleskoop Venus???

PostitusPostitas l6hmus » 14 September 2007, 14:01

Tere,

Vt teemat: "tagurpidi", "teleskoobi numbrid" ja "mida arvata sellisest teleskoobist?"
Ehk on abi.

Mis puutub pakutavasse maksimaalsesse suurendusesse 262x, siis seda on ilmselgelt selle teleskoobi jaoks palju. Teoreetiliselt kuskil 150x võiks olla selle teleskoobi lagi. Mis puutub udusesse pilti, siis siinkohal ei oska küll muud abi anda kui, et sihi mõnda kauget objekti (toa teine sein ei pruugi selleks sobida), kasuta 20mm okulaari (kolmest kõige pikem) ja proovi sujuvalt ja aeglaselt teleskoopi fokuseerida. Kui saad pildi teravaks proovi teiste okulaaridega kah. (4mm okulaariga ei pruugi pilti päris teravaks saadagi, kuna ta annab sellele teleskoobile suurenduse, mis käib talle natukene üle jõu (175x)).

Venus ise:

222472_iso.jpg
venus


BRESSER VENUS: • peegelteleskoop 76 ja 700 mm • 35–262x suurendus • kaasas 3 okulaari: 4 mm; 12,5 mm ja 20 mm • 1,5 korda suurendav pöördprisma • alumiiniumstatiiv • LED-otsija (kaasas patarei) • astronoomia CD-ROM • tugev kohver • kaal 3,8 kg.
l6hmus
 
Postitusi: 55
Liitunud: 03 September 2006, 20:35
Asukoht: Tartu


Mine Teleskoobid ja tehnika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist