Lp. Teleskoobi omanikud!

Millist teleskoopi või binoklit osta? Mida teleskoobiga vaatlemisel silmas pidada? Millist lisavarustust/arvutiprogramme kasutada? Kuidas teleskoopi ehitada?

Lp. Teleskoobi omanikud!

PostitusPostitas sviljar » 05 September 2007, 16:18

Esiteks oleks väikene palve! Kellel on teleskoop suurendusega u.500 ja yle andke endast teada ja soovitavalt Tartust või selle lähedalt! Et  minna selge ilmaga vaatlema! Sellepärast et oleks vaja näha kui suur vahe on minu teleskoobil, mis on max suurend. 375x ja 500-el või enamal! Plaan osta võimsamat aga ma veel pole päris kindel kas olen saanud sellelt teleskoobilt kõik, mis ta pakub! Jään ootama!
sviljar
 
Postitusi: 169
Liitunud: 18 Jaanuar 2007, 16:39

Re: Lp. Teleskoobi omanikud!

PostitusPostitas Birddog » 07 September 2007, 13:57

See on täiesti võimalik. Kuid miks sa lahterdad teleskoope suurenduse järgi. Apertuur on see mis määrab. Mina kasutan oma 8 tollisel max 245x suurendust, mis on täiesti optimaalne selle riista jaoks. Süvataeva puhul 120 x annab isegi paremaid vaateid kui tunduvalt tugevam suurendus.

Aga jah, ma ise ka tartus üldiselt
Birddog
 

Re: Lp. Teleskoobi omanikud!

PostitusPostitas sviljar » 21 September 2007, 21:39

Tere! Kui midagi põnevat leidub või isegi niisama vaatama minek siis  kutsuge ka mind!  Tartu lähedal vms. Numbri saate postituse alt myya teleskoop! Ootan põnevusega!
sviljar
 
Postitusi: 169
Liitunud: 18 Jaanuar 2007, 16:39


Mine Teleskoobid ja tehnika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist

cron