uustulnuk teleskoobiga

Millist teleskoopi või binoklit osta? Mida teleskoobiga vaatlemisel silmas pidada? Millist lisavarustust/arvutiprogramme kasutada? Kuidas teleskoopi ehitada?

uustulnuk teleskoobiga

PostitusPostitas charger226 » 07 Veebruar 2017, 22:52

Tervist,
Miskipärast on kingituseks saadud Bresser Telescope N 203/1000 Messier Hexafoc EXOS-2. MItte midagi sellega teha ei oska, ei oska kuskilt sisse ega välja vaadata. Panen lingi ka milline see masin välja näeb. http://www.astroshop.eu/bresser-telesco ... -2/p,21497

Et siis, kui lihtne on mingit adekvaatset pilti sinna ette saada? Mingeid tähti ma taga ajasin aga need olid maru hägused. Mitte midagi ma sellest astronoomiast ei tea, mõtlesin et äkki saan siit abi ja leiab see toru omale ka mingi otstarbe kui lihtsalt niisama toakaunistus. Juutuubis on maru vinged võtted Kuu´st tehtud, et midagi sellist näha oleks juba pool võitu.

Ette tänades ja vabandades, et tahaks kõike puust ja punasest ette saada :)
charger226

Re: uustulnuk teleskoobiga

PostitusPostitas limp » 12 Veebruar 2017, 08:27

charger226 kirjutas:Tervist,
Miskipärast on kingituseks saadud Bresser Telescope N 203/1000 Messier Hexafoc EXOS-2. MItte midagi sellega teha ei oska, ei oska kuskilt sisse ega välja vaadata. Panen lingi ka milline see masin välja näeb. http://www.astroshop.eu/bresser-telesco ... -2/p,21497

Et siis, kui lihtne on mingit adekvaatset pilti sinna ette saada? Mingeid tähti ma taga ajasin aga need olid maru hägused. Mitte midagi ma sellest astronoomiast ei tea, mõtlesin et äkki saan siit abi ja leiab see toru omale ka mingi otstarbe kui lihtsalt niisama toakaunistus. Juutuubis on maru vinged võtted Kuu´st tehtud, et midagi sellist näha oleks juba pool võitu.

Ette tänades ja vabandades, et tahaks kõike puust ja punasest ette saada :)

Oled sa proovinud üldse kuud vaadata sellega?
limp

PostitusPostitas Jansa » 13 Veebruar 2017, 00:02

Tere,

Olen ise ka algaja ja kokkupuuted peegelteleskoopidega puuduvad, kuid niipalju kui ma aru saan vajavad nad kollimeerimist, ehk siis peeglite ja läätse joondamist. Esmaselt oleks hea lasta see mõnel teadjal ära teha, et endale nipid kätte saada. Samuti on selleks vaja mõningaid abivahendeid, mis tuleviku tarbeks tuleks endale soetada. Võimalik muidugi, et saab ka ainult Youtube-i abiga hakkama. Otsi "How to collimate telescope"
Teiseks probleemiks nende puhul on see, et nad vajavad välistemperatuuriga harjumiseks aega. Selle kohta oli vist isegi mingi valem, et kui kaua olenevalt suurusest see aega võtab, aga täpsemalt ei mäleta. Võimalik, et see oli isegi kusagil siin foorumis olemas. Tasub tuhnida varasemates postitustes.

Edu!
Jansa

PostitusPostitas torumees » 13 Veebruar 2017, 23:29

Siin võib olla selline lihtne probleem, et okulaar ei ole fookuses. Ma arvan, et sel teleskoobil võiks olla sama süsteem, nagu näiteks mu Miitsaril, et erinevate okulaaridega pead pilti teravustama e. okulaari sisse-välja suunas liigutama.
torumees

PostitusPostitas limp » 14 Veebruar 2017, 15:02

Kuna ka mina olen uustulnuk, siis ka mul oli alguses hämming et kõik on udune, tuli välja, et pidi fokuseerijale panema kaasas oleva teise tuubi otsa (pikendus äkki?) ning alles siis okulaari ning siis fokuseerijaga sai korralikult fookusesse pildi. Äkki abiks.
Mis puudutab kollimeerimist, siis isiklik kogemus on see, et väga väga teravat pilti ei saa, aga mingit märkimisväärset udukogu ka sellest ei teki (mul olid mõlemad peeglid süngist alguses väljas transpordi pärast), kui just peeglid pole meeletult viltu.
limp

PostitusPostitas Aivar88 » 25 Märts 2018, 11:19

veel üks uustulnuk kes pikemat aega ootab et teleskoop end üles seaks. kedagi targemat Türisalu kandis viibib kes soovib veits õpetada ja uudistada tehnikat? :) goto monteering, ts apo triplet ja mono cmos kaamera ning läppar. oleks kõik vaja seadistada ja programmeerida :p
Aivar88

PostitusPostitas felix » 27 Märts 2018, 23:28

Jah, leidub ka Türisalus vaatlejaid, privasse saatsin kontakti!
felix

PostitusPostitas Ennuke » 24 Detsember 2018, 23:22

Tere! Kas leiduks Tartu kandis keegi hea inimene kes teeks täielikule võhikule teleskoobi kasutamise kiirkursuse. Aparaadiks on Opticon GALAXY 1400/150/430x.Tänan!
Ennuke

Mine Teleskoobid ja tehnika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline