Astronoomiahuviliste XV kokkutulek kusagil Eestimaal

Astronoomiaga seotud üritused meil ja mujal, astronoomia ajakirjanduses ja veebis

Astronoomiahuviliste XV kokkutulek kusagil Eestimaal

PostitusPostitas Tõnis » 20 August 2009, 13:14

Nagu möödunud kokkutulekul sai maha hõigatud, tuleks järgmise aasta kokkutuleku korraldamisega alustada juba nüüd. Kõik astronoomiahuvilised on oodatud oma panust andma olgu see siis toimumiskoha soovitus, huvipakkuvad astronoomiaga seotud teemad või mingi korraldamise osa enda kanda võtmine. Kokkutuleku toimumisaeg on pisut fikseeritud - 12. august peab olema kokkutuleku aja sees, muidu magame me perseiidide maksimumi maha. Kokkutuleku kestus võiks olla selline, et sinna sisse langeks ca 3 ööd.

Kõige rohkem ootame vastuseid järgmistele küsimustele:

    KUS? Sobiv koht peaks pakkuma kuni 100-le inimesele loengus istumist ja toitlustamisvõimekust. Lähimas ümbruses (max mõnisada meetrit) võiks olla lagedam, vaatlusteks sobiv ala (st. mitte tugevat tänavavalgustust jms).
    MIS TEEMAD? Millest te sooviksite kokkutulekul kuulda? Võibolla soovite ise ettekannet teha?

Vastata võiks siinsamas foorumis.
Tõnis
 
Postitusi: 426
Liitunud: 09 Veebruar 2006, 02:06
Asukoht: Tõravere / Tartu

Re: Astronoomiahuviliste XV kokkutulek kusagil Eestimaal

PostitusPostitas lemmu » 21 August 2009, 10:48

Ma arvan, väga aktuaalne oleks astrofotograafia, ka järeltöötlus. Tuleks, küll kui oleks pädev õpetaja...
lemmu
 
Postitusi: 54
Liitunud: 08 Veebruar 2009, 22:26

Re: Astronoomiahuviliste XV kokkutulek kusagil Eestimaal

PostitusPostitas seenno » 16 Detsember 2009, 19:29

Võiks ikka kesta sedasi, et 4 ööd oleks sees, mitte ainult 3. Siis suurem tõenäosus, et ikka vaadelda ka saab (nagu 2009 oli kokkutuleku viimane öö isegi kõige selgem).

Kohaga on asi keerukam. Ise midagi head ei oskagi kohe pakkuda, kus kindlasti korraldada annaks. Siin Türil saaks küll kuskil koolimajas vb majutuda ja mingid vaatluskohad leiaks ka, aga see vist ikka liiga linn. Eks siin ole neid kõrvalisi valgusallikaid liiga palju ikkagi ilmselt. Oleme kooli staadionilt ja isegi kooli õuelt teleskoobivaatlusi teind vahel, aga siis vaid Kuud ja planeete. Süvataevast või meteooride loendamist ei kujuta ette. Vb mõnes Lõuna-Järvamaa maakoolis veaks kuidagi välja, ühes, mis Türist 14 km umbes Viljandi poole, olen avalikke vaatlusi teind, neile väga meeldis.

Samas koht võiks olla võimalikult lõunas, kuskil Läti piiri ääres pole ammu olnud. Valgusreostust on sealsetes maakolgastes ka vähe.Krabi Põhikoolis olime 2004. Kagu-Võrumaal on näiteks Misso kool, millest ma väheke tean ja kust ma veidi inimesi tunnen (niipalju täpselt, et oktoobri lõpus olin seal 2 päeva ja paigaldasin nende koolimaja katusele automaatilmajaama). Neil on seal 2 hoonet, vana on mingi õpilaskodu, väga vana maja. Teine on megauus ja läbi ja lõhki euro koolimaja just seal vana kõrval. Ilus järv on kuskil 50 m koolimajast, ikka selline suur järv kohe. Lätti on sealt mingi 9 km ja Venemaa ka suht samas (Luhamaa). Kogu kool asub Riia-Pihkva maantee ääres. Ilm on ka seal vist suvel Eesti ilusaim vähemalt klimaatilises kokkuvõttes. Merest ikka nii kaugel see Eesti kagunurk. Ma ei tea, kas nad sellest ideest vaimustatud oleks, aga ma võin uurida, kui vaja.
seenno
 
Postitusi: 4
Liitunud: 13 Detsember 2009, 15:58

Re: Astronoomiahuviliste XV kokkutulek kusagil Eestimaal

PostitusPostitas MakiMee » 20 Veebruar 2010, 18:49

Jutt käib siis aastast 2010?
Kui jh, siis oleks asukohaks pakkuda Tihemetsa. Seal asub Voltveti mõis, mis hetkel kannab nime Voltveti koolituskeskus, kus ma ise õpin. See asub Pärnust ja viljandist kusagil 50km kaugusel. Olen kuulnud, et nad üürivad ka suvel ühiselamus inimestele tubasid välja. Toad on korralikud, Ühikas valmis aastal 2008 kui ma ei eksi ja ruumi on piisavalt. Koolimajas on suur saal kuhu vast peaks mahtuma piisavalt inimesi. Ühikast kusagil 100+ meetri kaugusel on suur jalgpalliväljak kus saaks vaatlusi teha. Toitlustamise kohta ma ei tea täpselt kas söökla on ka suvel lahti. Muidu on toidud seal väga head ja odavad.
Rohkem infot:
http://www.hariduskeskus.ee/index.php?id=1023 - õpperuumid
http://www.hariduskeskus.ee/index.php?id=1022 - toitlustus
http://www.hariduskeskus.ee/index.php?id=1021 - õpilaskodu
Viimati muutis MakiMee, 05 Märts 2010, 16:03, muudetud 1 kord kokku.
Bresser Messier N-130
Galileoskoop
MakiMee
 
Postitusi: 19
Liitunud: 16 Veebruar 2010, 22:05
Asukoht: Tallinn/Tihemetsa

Re: Astronoomiahuviliste XV kokkutulek kusagil Eestimaal

PostitusPostitas MakiMee » 22 Veebruar 2010, 10:52

Uurisin nüüd natuke järgi õpetajatelt ja ühika juhatajalt. Öeldi, et siuke asi oleks täiesti võimalik. Toitlustuse saab eraldi juurde tellida firmalt, mis on antud ka leheküljel, mis enne postitasin. Õhtuti on siin muidu täitsa pime ja kella 23.00-st, kui ma ei eksi, pannakse tänava laternad ka kinni. Postitan hiljem mõne video kohast.
Bresser Messier N-130
Galileoskoop
MakiMee
 
Postitusi: 19
Liitunud: 16 Veebruar 2010, 22:05
Asukoht: Tallinn/Tihemetsa

Re: Astronoomiahuviliste XV kokkutulek kusagil Eestimaal

PostitusPostitas janimi » 11 Märts 2010, 10:22

Misso kõlab väga huvitavalt. Sinna ei satu just iga päev. Kui te ütlete, et Tihemetsa on ka OK, siis miks mitte.
12 august on kahjuks nädala sees aga mis teha, ehk mõtleb midagi välja.
janimi
 
Postitusi: 19
Liitunud: 22 Jaanuar 2010, 14:36

Re: Astronoomiahuviliste XV kokkutulek kusagil Eestimaal

PostitusPostitas Tõnis » 11 Märts 2010, 15:43

MakiMee kirjutas:Jutt käib siis aastast 2010?
Kui jh, siis oleks asukohaks pakkuda Tihemetsa. Seal asub Voltveti mõis, mis hetkel kannab nime Voltveti koolituskeskus, kus ma ise õpin. See asub Pärnust ja viljandist kusagil 50km kaugusel. Olen kuulnud, et nad üürivad ka suvel ühiselamus inimestele tubasid välja. Toad on korralikud, Ühikas valmis aastal 2008 kui ma ei eksi ja ruumi on piisavalt. Koolimajas on suur saal kuhu vast peaks mahtuma piisavalt inimesi. Ühikast kusagil 100+ meetri kaugusel on suur jalgpalliväljak kus saaks vaatlusi teha. Toitlustamise kohta ma ei tea täpselt kas söökla on ka suvel lahti. Muidu on toidud seal väga head ja odavad.
Rohkem infot:
http://www.hariduskeskus.ee/index.php?id=1023 - õpperuumid
http://www.hariduskeskus.ee/index.php?id=1022 - toitlustus
http://www.hariduskeskus.ee/index.php?id=1021 - õpilaskodu


Kostub sedamoodi nagu väga sobiv koht. Kas sa oleksid 20. märtsil Tallinnasse astronoomiaseltsi aastakoosolekule tulemas ja kohta tutvustamas?
Tõnis
 
Postitusi: 426
Liitunud: 09 Veebruar 2006, 02:06
Asukoht: Tõravere / Tartu

Re: Astronoomiahuviliste XV kokkutulek kusagil Eestimaal

PostitusPostitas MakiMee » 11 Märts 2010, 18:10

20 märts olen Tallinnas küll. Kui soovite, et ma tutuvustaksin midagi, siis eks ma ikka võin midagi rääkida:) Mida te täpselt sooviksite teada saada Tihemetsast? et ma koguks endale mingi materjali ka siis. Saatke mulle e-mailile(ville37@hotmail.com) mida te teada sooviksite ja ma küsin järgmisel nädalal järgi.
Kus see koosolek täpselt toimub?
Ma pole küll väga hea esineja suure rahva ees aga ma võin proovida ikka kui just keegi ei soovi ise aidata sellega:)
Bresser Messier N-130
Galileoskoop
MakiMee
 
Postitusi: 19
Liitunud: 16 Veebruar 2010, 22:05
Asukoht: Tallinn/Tihemetsa


Mine Üritused ja meedia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist

cron