Teleskoop

Millist teleskoopi või binoklit osta? Mida teleskoobiga vaatlemisel silmas pidada? Millist lisavarustust/arvutiprogramme kasutada? Kuidas teleskoopi ehitada?

Teleskoop

PostitusPostitas alarkivi » 09 Detsember 2006, 13:47

Tahan osta Bresser Messier N-130 EQ MON1 teleskoopi oma tüdrukule kingiks. Ta on täiesti algaja, lihtsalt huvitatud - kas selline aparaat oleks piisav, et taevast vaadata? Mis se 200 zoom sisuliselt tähendab? KUud näeks kui hästi? Päikest? Tähti? KOmeete jne? Ise ei jaga teemat ja tahaks , et keegi kommenteeriks tavakeeles seda masinat ja lisaks ehk mõne foto, mis tutvustaks seda, millised vaated läbi selle teleskoobi avanevad.
alarkivi
 
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Detsember 2006, 13:25

Re: Teleskoop

PostitusPostitas Robert Matjus » 11 Detsember 2006, 20:53

Algajate puhul ongi hea, kui isendiks on midagi "jämedamat" - raskem on mitteorienteeruda.

Nimetatud aparaat on minu meelest alustuseks täiesti normaalne. Levinud soovitus on ka TAL-1 ehk nn. "Miitsar", mille apertuur on 110mm, kuid konkreetsel juhul on seda isegi 130mm. Üldjuhul on Kuu, planeetide jms huvikorraliseks vaatlemiseks mõistlik osta tõesti vähemalt 100mm ap. teleskoop.

Mis tähtedesse puutub, siis isegi võimsamates teleskoopides jäävad tähed tähtedeks - paistavad nad meile ikka sellistena, nagu meie paljas silm neid näha suudab. Kui huvi just pöördeliselt teaduslikuks ei kisu, siis tähtede järgi orienteeruda pole vist eriti mõtet.. Aga Messier' kataloogi objektide vaatluseks peaks parameetrite suhtes täiesti okei olema.
Robert Matjus
 
Postitusi: 8
Liitunud: 25 Oktoober 2006, 14:19

Re: Teleskoop

PostitusPostitas woot » 19 Detsember 2006, 18:23

jaa. kui mu vanemad ka mule teleskoopi tahaks kinkida..
woot
 
Postitusi: 24
Liitunud: 19 Detsember 2006, 14:57

Re: Teleskoop

PostitusPostitas Kitten5000 » 21 Veebruar 2007, 14:53

ise tahaks omale kaa teleskoopi... olen kaa algajaa.......

aga palun üelge kust seda teleskoopi osta saab??? mul muidu raha olemas jne... ;)
Kitten5000
 
Postitusi: 6
Liitunud: 21 Veebruar 2007, 14:36


Mine Teleskoobid ja tehnika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist

cron