RAW konverter ?

Pilte tähistaevast, Kuust, Päikesest, planeetidest, süvataeva objektidest. Nõuanded pildistamiseks.

RAW konverter ?

PostitusPostitas Tauber » 22 Veebruar 2016, 13:25

Tere.

Millist RAW konverterit piltide töötlemisel kasutate ?
Oskab keegi midagi korralikku soovitada ?

Rainer.
Tauber
 
Postitusi: 11
Liitunud: 16 Oktoober 2015, 11:23

Re: RAW konverter ?

PostitusPostitas footon » 22 Veebruar 2016, 17:02

footon
 
Postitusi: 64
Liitunud: 01 September 2006, 23:55
Asukoht: Raplamaa, Kaiu

Re: RAW konverter ?

PostitusPostitas Tauber » 22 Veebruar 2016, 18:21

Tänud vastuse eest.
Lisan ,et fotokas on NIKON 7100,teeb NEF faile.Mul on olemas Fuji aparaadiga kaasas olnud RAW converter,mis paraku NEF faile ära ei tunne.Nüüd tõmbasin sellise asja nagu GIMP-üllatus ,aga see ka neid faile ei ava.Vaatasin veel ,et tasuta programmina on IRIS aga seal hakkab jutt pihta Canonist ja Sonyst,...ehk siis ei tahaks katse-eksituse meetodil igasugu tarbetut kraami endale arvutisse tõmmata.Äkki keegi oskab juba omast kogemusest midagi soovitada-oleks vähe kergem kui kogu internetti läbi lapata ja katsetada , seepärast küsingi abi.On muidugi olemas NEF faile avav online RAW konverter aga see sõltub netiühendusest ja pole päris see mida tahaks.
Tauber
 
Postitusi: 11
Liitunud: 16 Oktoober 2015, 11:23

Re: RAW konverter ?

PostitusPostitas tsaptsap » 22 Veebruar 2016, 18:35

Sellise kaamera omanikul soovitaks pigem Adobe jms profitarkvara poole vaadata. Kui päris photoshopi peale kulutada ei taha, siis kiire googeldamine andis mulle ka lihtsalt raw konverteri https://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=5569
FastStone Image Viewer ?
tsaptsap
 
Postitusi: 47
Liitunud: 17 Oktoober 2013, 18:03
Asukoht: Tartu

Re: RAW konverter ?

PostitusPostitas footon » 22 Veebruar 2016, 21:12

Mina kasutan Photofiltre http://www.photofiltre.com/ tasuta versiooni. Sellel on olemas eestikeelne tõlge. Peaks avama ka Nikkoni NEF-e.
footon
 
Postitusi: 64
Liitunud: 01 September 2006, 23:55
Asukoht: Raplamaa, Kaiu


Mine Astrofotograafia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

cron