Mida teha???

Muud astronoomiaga seotud teemad. Oodatud on arvamused ja ettepanekud astronoomia.ee veebilehe kohta.

Mida teha???

PostitusPostitas raigs » 06 Aprill 2013, 23:50

Mida teha,et seda foorumit elavdada.Järjest vaiksemaks siin jääb.Pole olnud viimane aasta just parim aeg taeva vaatluste,fotrograafia jaoks,kuid kahju oleks,kui suletakse ükskord põhjendusega,et pole piisavalt huvilisi.
raigs
 
Postitusi: 118
Liitunud: 17 Juuni 2011, 23:51

Re: Mida teha???

PostitusPostitas vtl » 07 Aprill 2013, 04:03

Peeter Volkonski olevat kunagi öelnud, et ega muidu pulli ei saa, kui ise ei tee.

Tuleb ise foorumisse kirjutada, ega muud ei jää üle.

Mis meie probleem on? Vanad kalad (või peaks ütlema "öökullid") ei viitsi vist enam suhelda, kõik on juba ära räägitud.
Noored eksivad siia ära küsimusega "millist teleskoopi osta" ja kui saavad aru, et 100€ mänguasjaga NASA värvipilte ei näe, siis kaovad silmapiirilt. Nutitelefonide värviline maailm on võtnud püsivuse asjadega süviti tegeleda.

Seltsilist tegevust on vaja arendada, mis tooks huvilised kokku ning tekitaks kandepinna, millelt ka foorumis suhelda.

Tallinna ja lähiümbruse inimestel tekib lähiajal põhjust võtta osa vastloodud Tallinna Tähetorni Seltsi tööst ja eks osa suhtlust tuleb ka elektroonilisse kanalisse tuua - miks mitte siiasamasse foorumisse. Aga sellest arutaks juba teises teemas.
vtl
 
Postitusi: 175
Liitunud: 03 Aprill 2010, 01:16
Asukoht: Tallinn

Re: Mida teha???

PostitusPostitas vtl » 07 Aprill 2013, 04:06

Ma ise olen üritanud küll foorumil iga päev või ülepäeviti silma peal hoida, kui keegi midagi postitab.

PS. Oli see talv pilves, mis ta oli, aga praegu on küll olnud pikalt küllaltki selget ilma. Ehk istuvad kõik asjaosalised õhtud läbi oma teleskoopide taga ja vaatavad taevasse. Loodetavasti on ka värskeid pilte oodata :)
vtl
 
Postitusi: 175
Liitunud: 03 Aprill 2010, 01:16
Asukoht: Tallinn

Re: Mida teha???

PostitusPostitas raigs » 08 Aprill 2013, 00:56

Ma ka päevas vähemalt korra läbi siit käin.Kuid erilised tänud PanStarrile,mis vähegi elevust tekitanud on.
raigs
 
Postitusi: 118
Liitunud: 17 Juuni 2011, 23:51

Re: Mida teha???

PostitusPostitas urrrrr » 08 Aprill 2013, 16:05

Tallinnas võiks küll teha vaatlus õhtuid kalendrist vaatan, et ainult Tartus toimuvad sellised asjad.
urrrrr
 
Postitusi: 4
Liitunud: 11 Jaanuar 2013, 16:52

Re: Mida teha???

PostitusPostitas vtl » 09 Aprill 2013, 00:07

Tallinnas toimuvad regulaarsed avalikud vaatlused (juba pikka aega) Tallinna Tähetornis.
Esialgu ei ole seda väga reklaamitud, aga tegeleme olukorraga.
vtl
 
Postitusi: 175
Liitunud: 03 Aprill 2010, 01:16
Asukoht: Tallinn

Re: Mida teha???

PostitusPostitas Coronas » 25 Juuni 2013, 19:45

Mina pakuks välja, et asi huvitavamaks teha võiks ju korraldada igakuise fotokonkursi. Omavahel mõõtuvõtmine viib ju alati paremate tulemusteni. Kuu alguseks välja mõelda sobivad objektid, mida antud kuul on hea pildistada (nt. üks süvataevast ja üks meie päikesesüsteemist). Lõppenud kuu järgneval nädalal hääletus ja auhinnaks esialgu au ja kuulsus :)

Tundub tore, välismaa foorumites toimib, miks mitte proovida...
Celestron CPC1100 XLT coating
Celestron HD wedge
Celestron f/6.3 focal reducer
TS 80mm f/7 ED APO Photo Line
QHY5-II mono autoguider
Nikon D5200
Coronas
 
Postitusi: 13
Liitunud: 17 Juuni 2013, 16:07

Re: Mida teha???

PostitusPostitas Quixy » 30 September 2013, 21:43

"Nice!" võib olla aga elu on vaja sisse puhuda!
Quixy
 
Postitusi: 1
Liitunud: 27 September 2013, 13:12
Asukoht: Aruküla, Harjumaa

Re: Mida teha???

PostitusPostitas rissardo » 23 Jaanuar 2014, 01:17

Kuna tähistaevas linnatulede virinas niikuinii midagi suurt näha ei ole, ostustasin tubase elu juurde tagasi kolida ja hakkasin kirjutama hoopis ühte astroloogiaprogrammi :lol:
Ärgem naergem midagi - astroloogia, see on osake astronoomia ajaloost ja üsna huvitav etapp selles. Võtsin vaatluse alla 13. sajandi G.Bonatti nn. konfliktiastroloogia ja selle hilisemad J.Frawley mugandused spordi teemadele.


http://www.hot.ee/astromm/
rissardo
 
Postitusi: 1
Liitunud: 23 Jaanuar 2014, 01:05

Re: Mida teha???

PostitusPostitas koit20 » 07 November 2014, 15:03

Tere
Mitte ainult foorumit ei oleks tarvis elavdada, vaid kogu astronoomia.ee-d. "Tähistaevas" rubriigis ilmuvad igakuised ülevaated tavaliselt kuu keskpaigas (täna, 7. novembril võib ikka lugeda ainult oktoobri ülevaadet), üsna harva võib lugeda mõnda huvitavat artiklit (tõsi, oktoobri lõpus põnev lugu Marsi satelliidist Maven), lehe administraator ei tundu midagi ette võtvat foorumis esinevate BOT-ide rünnaku vastu.
Ootaks ka rohkem suunavaid nõuandeid asjatundjatelt (Tõnis, Vootele jt.), mitte ainult vastamisi foorumis esitatud küsimustele (loomulikult on ka need asjatundlikud), vaid ka mõnel päevakajalisel teemal-nähtusel alustatud-jätkatud arutelu.
Tänan!
koit20
 
Postitusi: 3
Liitunud: 11 Veebruar 2012, 20:39

Re: Mida teha???

PostitusPostitas Tõnis » 23 November 2014, 19:08

Tere Koit!

Botide vastu otseselt (st. peale nende tekitatud kasutajate kustutamise) ei ole me tõesti midagi ette võtnud, võib-olla kuluks mootori uuendamine vms ära. Võtan selle teema jutuks.
Astronoomia.ee lehe artiklite osas aga ootame hea meelega huvitavaid kirjatükke kõigilt lugejailt. Neid võiks saata meiliaadressile www [at] astronoomia.ee, lisage juurde ka oma nimi.

Tervitab Tõnis
Tõnis
 
Postitusi: 426
Liitunud: 09 Veebruar 2006, 02:06
Asukoht: Tõravere / Tartu

Re: Mida teha???

PostitusPostitas drks » 13 Jaanuar 2015, 21:48

Hei
No ei lõpe see bottide rünnak siin hästi, kui tsiteerida juba siin foorumis kusagil mainitut :) .
Kui ma hetk tagasi astronoomia.ee foorumi lehe avasin oli allpool näha, et hetkel on foorumis 2 külalist ja 1 "registreeritud" kasutaja nimega "Google BOT".
Kas kuidagi ei saaks uute kasutajate registreerimist siduda mingi parema tehnilise lahendusega, kasvõi isikukoodi või ID-kaardi abil, samuti võiks astronoomia.ee administraator rookida bottide poolt tekitatud üllitised välja, mis minu arvates risustavad siin foorumis loodud asjalikke mõttevahetusi üsna häirivalt.
drks
 
Postitusi: 30
Liitunud: 13 Veebruar 2012, 21:38
Asukoht: Pärnu

Re: Mida teha???

PostitusPostitas tsaptsap » 16 Jaanuar 2015, 20:31

Mina olen üldiselt ära harjunud bottidega ja vestlustesse nendega ei astu. Pigem tahaks ma teada, kas need botid on foorumi elavdamise efektiivne featuur või siiski üritavad nad avalikku lähtekoodisid ja turvaauke ära kasutades midagi inimeste arvutitesse istudada.
Google BOT on ilmselt otsimootori robot, kes käib siit infot salvestamas.
ID-kaardiga foorumisse logida....
Välismaa saitidel käib elu, milleks seda siia dubleerida.

Kas keegi komeeti on näinud? Jupiteril on varjutuste periood praegu. Keegi pildistanud on midagi?
tsaptsap
 
Postitusi: 47
Liitunud: 17 Oktoober 2013, 18:03
Asukoht: Tartu

Re: Mida teha???

PostitusPostitas drks » 21 Jaanuar 2015, 11:07

Einoh, mida sa siin näed läbi pilvkatte, rääkimata pildistamisest :). Kuu alguses oli 2 selget ja väga külma õhtut-ööd, kuid ei saanud neil päevadel kahjuks vaadelda ja peale seda ei ole minu silm enam tähistaevast näinud ;), peaks vist hobi vahetama hakkama - male ja kabe on toredad mängud ja ilmast ei sõltu :D, aga loodetavasti läheb ikka ükskord selgeks, kevadeti on tavaliselt nädalapäevad pilvitut taevast.
drks
 
Postitusi: 30
Liitunud: 13 Veebruar 2012, 21:38
Asukoht: Pärnu

Re: Mida teha???

PostitusPostitas aan » 15 Veebruar 2015, 20:14

Kui male huvitab, siis võime ju kokkutuleku ajal mängida, kui malendid kaasa võtad! ;) Siis juba parem suurema laua ja nupud, sest nägemine mul kahjuks päris kehv. See on takistanud ka praktiliselt astronoomiaga tegeleda, kuigi mitte ainult see, aga see selleks. Muidu liituks heameelega mõne teise huvilise või grupiga, kui saaksin millegagi aidata.
aan
 
Postitusi: 35
Liitunud: 11 Juuli 2009, 17:31

Re: Mida teha???

PostitusPostitas maamees » 07 November 2015, 20:45

Siin foorumis oleks huvitav lükata ümber selliseid teooriaid:
https://m.facebook.com/Lame-Maa-Flat-Ea ... 880152240/

Minu maailmast arusaamisega ei lähe kohe mitte kokku aga nagu lamemaalased ütlevad, et mõtle väljaspool kasti ja youtube on püha graal mida uskuda. Kuigi jahm, videod kus laev kaob horisondi taha ning peaks tõestama, et maa on lame paraku ikkagi kinnitab seda, et maa ei ole lame.

Võibolla ta pigem selline huumoriteema ja ega neid, kes ikka youtube faktides veendunud, neid reaalsusesse tagasi ei too.

Tervitades,
Maamees
maamees
 
Postitusi: 2
Liitunud: 06 November 2015, 12:11


Mine Varia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

cron