Palun nõu

Teleskoopide, lisaseadmete, raamatute, taevakaartide jms ostu-müügikuulutused

Palun nõu

PostitusPostitas andy » 28 Mai 2012, 03:16

Tere,

Esitek ütlen ma kohe ära, et ma pole astronoomiahuviline. Ma olen tehnikainimene ning vahel tahaks lihtsalt kuud vaadelda. Kuna ma teleskoobiasjandusest midagi ei tea ja pole aege olnud ka sellele keskenduda, siis mõtlesin, et küsin oma küsimusi siin, kus kogemustega ja teadmistega inimesi.

Kuna ma teleskoobi peale palju raha raisata ei soovi, siis on mul kaks võimalust:

1) Osta mõni odavamapoolne lihtne teleskoop nagu Galileoteleskoop või midagi astroshopist, mille hind jääb 100 euro piiresse

või

2) ehitada üks fotoaparaadi objektiivist nagu keegi siin foorumis ka tegi kasutades näiteks sellist (mille eeldavasti saaksin 50-60 euro eest hetkel kätte) objektiivi:

http://www.rothervalleyoptics.co.uk/can ... d4664.html

ning muretseks sinna juurde okulaari.


Millist varianti eelistada? Kaasas on kanda mugavad mõlemad. Kuidas kommenteerida hinna ja kvalteedi suhet vms? Ja muidugi amatööride lemmikküsimus: kummal on parem suurendus? :D

Loomulikult on muud nõuanded igati oodatud.

Aitäh.
andy
 
Postitusi: 3
Liitunud: 28 Mai 2012, 03:01

Re: Palun nõu

PostitusPostitas zelif » 28 Mai 2012, 12:23

Kui odavalt vaja, siis soovitaks sellist varianti, et Galileoskoop + Kellneri 10mm okulaar. Suurendus tuleb 500/10=50 korda.
Ise ostsin sellise okulaari aadressilt http://www.surplusshed.com/pages/item/l2031.html
Postikulu oli umbes 7$ ja kohale jõudis 2 nädalaga.

Galileoskoobi objektiivilääts on väga kvaliteetne. See 10mm Kellneri okulaar on ka selline, et sama raha eest ilmselt paremat ei saa. Küll aga saab vabalt kallima hinna eest kehvemaid.

Selle objektiiviga tuleks suurendus 300/10=30 korda.
zelif
 
Postitusi: 35
Liitunud: 03 Mai 2011, 21:41

Re: Palun nõu

PostitusPostitas andy » 28 Mai 2012, 15:23

Tõsi, kuna Galileoteleskoobil on suurem fookuskaugus kui fotoobjektiivil saab ju ka suurema suurenduse (üritasin ennast ka samaaegsel harida :P). Hea, et mainisid aga ära, et Galileoteleskoobil on kvaliteetsed läätsed. See iseenesest peaks olema juba hea põhjus seda teistele madalahinnalistele teleskoobikomplektidele eelistada. Pealegi saaksin sellele hiljem juurde osta ka parema okulaari.

Aitäh kommentaari eest!

zelif kirjutas:Kui odavalt vaja, siis soovitaks sellist varianti, et Galileoskoop + Kellneri 10mm okulaar. Suurendus tuleb 500/10=50 korda.
Ise ostsin sellise okulaari aadressilt http://www.surplusshed.com/pages/item/l2031.html
Postikulu oli umbes 7$ ja kohale jõudis 2 nädalaga.

Galileoskoobi objektiivilääts on väga kvaliteetne. See 10mm Kellneri okulaar on ka selline, et sama raha eest ilmselt paremat ei saa. Küll aga saab vabalt kallima hinna eest kehvemaid.

Selle objektiiviga tuleks suurendus 300/10=30 korda.
andy
 
Postitusi: 3
Liitunud: 28 Mai 2012, 03:01

Re: Palun nõu

PostitusPostitas vtl » 28 Mai 2012, 15:58

Suurenduse määrab nii teleskoobi kui okulaari fookuskaugus ehk nende jagatis. Väiksema fookuskaugusega toruga tuleb sama suurenduse saamiseks võtta lihtsalt väiksema fookuskaugusega okulaar. Samas ei määra suurendus üksi mitte midagi - oluline on veel valgusjõud (teleskoobi ava suurus), vaatenurk ja eraldusvõime, (mis seab omad piirid kasutatavale suurendusele.)

Sinu pildil nähtava elektroonilise juhtimisega fotoobjektiivist vast head nahka ei saa, optiline skeem on liiga keeruline ja optimeeritud fotoaparaadi jaoks, valgusjõud on liiga väike ning ilmselt ei leia Sa sinna sobivat adapterit okulaari jaoks.
Võta parem Galileoskoop.

Mingi postimüügikataloog müüs 30€ eest komplektset teleskoopi. Optilist kvaliteeti ei tea.
Samas hind on minu arvates piisavalt odav, et midagi kaotada pole.
viewtopic.php?f=2&t=625
vtl
 
Postitusi: 175
Liitunud: 03 Aprill 2010, 01:16
Asukoht: Tallinn

Re: Palun nõu

PostitusPostitas andy » 28 Mai 2012, 16:34

Väga kasulik info vtl. Püüan ennem teleskoobi ostmist veidikene rohkem aega leida ning mõningaid teleskoobiga seonduvaid tekste lugeda. Usun, et nii on endal lihtsam :P

See postimüügikataloogi teleskoop tundub tõesti väga soodne, vaatamata sellele, et see on mingisugune tundmatu teleskoop. Ehk ostame sõbraga kahe peale ära ja katsetame.

vtl kirjutas:Suurenduse määrab nii teleskoobi kui okulaari fookuskaugus ehk nende jagatis. Väiksema fookuskaugusega toruga tuleb sama suurenduse saamiseks võtta lihtsalt väiksema fookuskaugusega okulaar. Samas ei määra suurendus üksi mitte midagi - oluline on veel valgusjõud (teleskoobi ava suurus), vaatenurk ja eraldusvõime, (mis seab omad piirid kasutatavale suurendusele.)

Sinu pildil nähtava elektroonilise juhtimisega fotoobjektiivist vast head nahka ei saa, optiline skeem on liiga keeruline ja optimeeritud fotoaparaadi jaoks, valgusjõud on liiga väike ning ilmselt ei leia Sa sinna sobivat adapterit okulaari jaoks.
Võta parem Galileoskoop.

Mingi postimüügikataloog müüs 30€ eest komplektset teleskoopi. Optilist kvaliteeti ei tea.
Samas hind on minu arvates piisavalt odav, et midagi kaotada pole.
viewtopic.php?f=2&t=625
andy
 
Postitusi: 3
Liitunud: 28 Mai 2012, 03:01

Re: Palun nõu

PostitusPostitas drks » 13 November 2013, 23:04

50€ oleks pakkuda selline vidin http://www.amazon.co.uk/Celestron-21035 ... +telescope .
Mahub kenasti näiteks Smartposti.
drks
 
Postitusi: 30
Liitunud: 13 Veebruar 2012, 21:38
Asukoht: Pärnu

Re: Palun nõu

PostitusPostitas kents27 » 22 Detsember 2013, 11:54

Tere!
Kas see 50 eurone on veel saadaval?
Kui on, siis võtaks ära.
kents27
 
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Detsember 2013, 11:50

Re: Palun nõu

PostitusPostitas drks » 22 Detsember 2013, 22:12

Saadaval, saatsin telefoninumbri privaatsõnumiga :)
drks
 
Postitusi: 30
Liitunud: 13 Veebruar 2012, 21:38
Asukoht: Pärnu


Mine Ost-müük

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist

cron