Usb pikendamine

Millist teleskoopi või binoklit osta? Mida teleskoobiga vaatlemisel silmas pidada? Millist lisavarustust/arvutiprogramme kasutada? Kuidas teleskoopi ehitada?

Usb pikendamine

PostitusPostitas raigs » 27 Detsember 2011, 22:22

Kas keegi oskab nõu anda,kuidas pikendada usb-d 30ne meetrini?Vaja oleks ccd kaamera jaoks.1,1 võimenduskomplekt,ei toiminud igaljuhul.
raigs
 
Postitusi: 118
Liitunud: 17 Juuni 2011, 23:51

Re: Usb pikendamine

PostitusPostitas felix » 27 Detsember 2011, 23:53

USB2 kaabli maksimumpikkus täiskiirusel kasutamisel on 5 m ja seda ka ainult väga kvaliteetse kaabliga, soovitatav pikkus on 3 m, ebakvaliteetese ja liiga pika kaabli, eraldi toitega usb hub-ide korral tekivad pildi sisse moonutused: triibud, peegeldused jne. Kui aga on vajadus seda pikendada siis saaks seda teha USB-Ethernet silla (bridge) või pikendaja (extenderi) abil võibolla, proovinud ei ole, vastavad pikendajad on kallid seadmed.
felix
 
Postitusi: 28
Liitunud: 17 Oktoober 2010, 00:13

Re: Usb pikendamine

PostitusPostitas Tr2sa » 29 Detsember 2011, 17:03

50m USB 1.1 extenderid (üle CAT5 kaabli) on kusagil ~30 eur, webikaamera (isochronous transfer mode) jms sellisega täiesti toimivad. Tuleb vaid jälgida, et CAT5 pikenduskaabel on korralik, kasutatakse pingepumpa 15V peale ja soonte omavahelise lühise puhul kipuvad ära küpsema. Meade DSI III jaoks on piisav tingimus eduks.
Tr2sa
 
Postitusi: 40
Liitunud: 12 August 2009, 01:13

Re: Usb pikendamine

PostitusPostitas Tarmo Kõlli » 29 Detsember 2011, 19:45

USB server aitab http://www.usb-server.com/
Pikenda kasvõi teisele poole maakera.
Tarmo Kõlli
 
Postitusi: 17
Liitunud: 12 November 2010, 00:35
Asukoht: Rakvere

Re: Usb pikendamine

PostitusPostitas raigs » 30 Detsember 2011, 15:00

Proovisin canon peegelkaamerat ühendada,ja selle jaoks oli see 1,1 30ne meetrise kaabliga täiesti toimiv.Pilt hilines arvuti nii sekundi võrra,kuid sellest pole küll mingit lugu.
raigs
 
Postitusi: 118
Liitunud: 17 Juuni 2011, 23:51

Re: Usb pikendamine

PostitusPostitas felix » 04 Jaanuar 2012, 23:43

Fotokaamerast loetakse arvutisse kaamera sisemiselt mälukaardilt ja selle jaoks on aega, fotoaparaadi sisemine elektroonika on juba pildi eelnevalt cmos maatriksilt kaardile salvestanud, ccd kaamerast aga lugemine on komplitseeritum, seal puudub vahemälu nagu on fotokal, USB 1.1 on aeglasem aga USB 2 enam kaablipikkusi ei kannata.
felix
 
Postitusi: 28
Liitunud: 17 Oktoober 2010, 00:13

Re: Usb pikendamine

PostitusPostitas mart » 06 Jaanuar 2012, 00:25

CCD-->USB_kaabel-->läpakas-->WiFi_või_võrgukaabel-->HDD(võrgus)<-- Teine PC

Ma lahendasin pikendamise probleemi nii: CCD kaamera on ühenduses läpakaga (korralik 3 m kaabel), läpakas tiksub VirtualBox XP'ga+CCD kaamera soft. CCD kaamerast alla laetud pildid kirjutatakse otse võrgus olevale kettale.
VB üks lisaomadus on see, et ma saan rdesktop abil XP desktopi ka PC's ette võtta ning kontrollida seega CCD kaamera/tarkvara käitumist eemalt.
Võimalik, et kõlab jube keeruliselt aga tegelikult on see äärmiselt mugav. Võrguketta kasutamine võimaldab mul ka pildistamise ajal võtta portsu värskeid FITS formaadis pilte, visata need PixInsight'i ning vaadata, kas kõik on korras.
Kui ma ühendan ka monteeringu läpaka külge, saan ma seda kontrollida PC jooksva Cartes du Ciel (Skychart) abil.
Oleks vaid selget taevast. :)
mart
 
Postitusi: 326
Liitunud: 21 Märts 2010, 12:53

Re: Usb pikendamine

PostitusPostitas felix » 06 Jaanuar 2012, 02:18

Mina kasutan monteeringu EQ3Synscan juhtimiseks MOXA NPort 5110 Serial Device Serverit üle võrgu win masinas virtuaaljadapordi draiveriga, aga pildi lugemiseks eemalt tahtsin just sama soovitada mida Mart eelmises postituses.
felix
 
Postitusi: 28
Liitunud: 17 Oktoober 2010, 00:13

Re: Usb pikendamine

PostitusPostitas mart » 06 Jaanuar 2012, 11:09

Mõnedel kallimatel kaameratel on tegelikult mälu puhver juba olemas. Alla 2000 EUR kaameratest on sellega varustatud näiteks Atik 383L+ ja Orion Parsec 8300C. Sellise suurusega kiibi puhul oleks vahemälu puudumine muidugi paras piin. Oodata 10+ sekundit peale igat säri ei tundu esialgu nagu eriti midagi aga valgusreostuses pildistamisel on säri suhteliselt lühike ja kaadrite arv kõrge ehk iga 100 kaadri kohta 18+ minutit raisatud aega. Eeldusel muidugi, et kasutuses on kogu kiip.
mart
 
Postitusi: 326
Liitunud: 21 Märts 2010, 12:53

Re: Usb pikendamine

PostitusPostitas Pursui » 23 Veebruar 2019, 20:22

Kuulaks uuemaid toote uudiseid ning kus Eestis kõige parema pakkumise saaks? On kellegil midagi lisada?
Pursui
 
Postitusi: 67
Liitunud: 10 Detsember 2014, 23:03

Re: Usb pikendamine

PostitusPostitas Tõnis » 10 Märts 2019, 16:47

Ma arvan, et tasub nt. Ye Internationalist vaadata. http://www.yeint.ee

Neil peaks olema väga mitmesuguseid ja erinevate pikkustega.

Tõnis
Tõnis
 
Postitusi: 426
Liitunud: 09 Veebruar 2006, 02:06
Asukoht: Tõravere / Tartu


Mine Teleskoobid ja tehnika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 20 külalist

cron