Tänane taevas

Vestlusring astronoomiast, vaatlemisest ja sellest, mis parasjagu taevas näha on

Tänane taevas

PostitusPostitas Ajutine_nimi » 17 Veebruar 2011, 18:56

Tere! Vaatasin juhuslikult palja silmaga taevast ja nägin imelikku liikuvust taevas.Nägi välja vilkuv ja värviline liikus kiiresti alla. Tahaksin teada mis see selline on?Pilti ei saanud,sest nähtus liikus liiga kiiresti!


Paluksin abi .

Ette tänades ! :)
Ajutine_nimi
 
Postitusi: 18
Liitunud: 13 Veebruar 2011, 17:05

Re: Tänane taevas

PostitusPostitas Gigahiir » 20 Veebruar 2011, 01:06

Ma arvan, et Nibiru. Kahju, et sa asitõendeid ei saanud.:D

Tegelt võib sateliit olla v lennuk.
Gigahiir
 
Postitusi: 9
Liitunud: 05 Veebruar 2011, 20:07

Re: Tänane taevas

PostitusPostitas Ajutine_nimi » 20 Veebruar 2011, 13:25

Khjuks lennuk ei lenda nii kiiresti alla,olen jälginud lennuki liikumist ja see nähtu oli lennukist 2x kiirem
Ajutine_nimi
 
Postitusi: 18
Liitunud: 13 Veebruar 2011, 17:05

Re: Tänane taevas

PostitusPostitas Gigahiir » 20 Veebruar 2011, 13:37

Satelliit siis? Need liiguvad päris kiiresti.
Gigahiir
 
Postitusi: 9
Liitunud: 05 Veebruar 2011, 20:07

Re: Tänane taevas

PostitusPostitas Gigahiir » 20 Veebruar 2011, 15:22

Gigahiir
 
Postitusi: 9
Liitunud: 05 Veebruar 2011, 20:07

Re: Tänane taevas

PostitusPostitas Ajutine_nimi » 20 Veebruar 2011, 19:55

Nojah ega neid satelliite ikka jagub ; D
Ajutine_nimi
 
Postitusi: 18
Liitunud: 13 Veebruar 2011, 17:05

Re: Tänane taevas

PostitusPostitas ene-ly » 22 Mai 2011, 15:34

See oli eile õhtul umbes kella 2 ajal. Olin oma toas ja tuba lõi järsku valgeks, need olid justkui autotuled. Vaatasin aknast välja ning märkasin taevas mingit valguskera, see oleks justkui leekides ja langes allapoole, kadus see suhteliselt kiiresti, nägin seda kõigest sekundi vältel. Esimest korda nägin midagi sellist. Kas see võis olla meteoriit?
ene-ly
 
Postitusi: 2
Liitunud: 22 Mai 2011, 12:11

Re: Tänane taevas

PostitusPostitas Jüri » 22 Mai 2011, 21:39

ene-ly kirjutas:See oli eile õhtul umbes kella 2 ajal. Olin oma toas ja tuba lõi järsku valgeks, need olid justkui autotuled. Vaatasin aknast välja ning märkasin taevas mingit valguskera, see oleks justkui leekides ja langes allapoole, kadus see suhteliselt kiiresti, nägin seda kõigest sekundi vältel. Esimest korda nägin midagi sellist. Kas see võis olla meteoriit?


Nii heledaid meteoriite nimetatakse boliidideks. See oleks üks võimalik variant.
Kõne alla võiks ehk veel tulla "Iriidiumi sähvatus" http://en.wikipedia.org/wiki/Satellite_flare või kõige töenäolisemalt mingisugune ilutulestiku-, valgustus- või signaalrakett.
Jüri
 
Postitusi: 26
Liitunud: 04 Juuni 2009, 09:54
Asukoht: Tallinn

Re: Tänane taevas

PostitusPostitas ene-ly » 26 Mai 2011, 16:50

Jüri kirjutas:
ene-ly kirjutas:See oli eile õhtul umbes kella 2 ajal. Olin oma toas ja tuba lõi järsku valgeks, need olid justkui autotuled. Vaatasin aknast välja ning märkasin taevas mingit valguskera, see oleks justkui leekides ja langes allapoole, kadus see suhteliselt kiiresti, nägin seda kõigest sekundi vältel. Esimest korda nägin midagi sellist. Kas see võis olla meteoriit?


Nii heledaid meteoriite nimetatakse boliidideks. See oleks üks võimalik variant.
Kõne alla võiks ehk veel tulla "Iriidiumi sähvatus" http://en.wikipedia.org/wiki/Satellite_flare või kõige töenäolisemalt mingisugune ilutulestiku-, valgustus- või signaalrakett.




aitäh vastuste eest,
Googlest leitud piltide alusel ütleksin, et see oli pigem boliid. Uurisin ka selle kohta veidi ja tuleb välja et need on üsnagi haruldased. Kas oskate öelda, kas Eestis on veel juhtumeid kus keegi on seda märganud?
ene-ly
 
Postitusi: 2
Liitunud: 22 Mai 2011, 12:11


Mine Tähistaevas ja Universum

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

cron