Astronoomia õpikud

Muud astronoomiaga seotud teemad. Oodatud on arvamused ja ettepanekud astronoomia.ee veebilehe kohta.

Astronoomia õpikud

PostitusPostitas stalvekio » 26 Juuli 2009, 13:03

Kas keegi oskab öelda kus saab eestis õppida astronoomiat, astro füüsikat või midagi sellist?
stalvekio
 

Re: Astronoomia õpikud

PostitusPostitas Elmo » 26 Juuli 2009, 13:41

Astronoomiat ja astrofüüsikat saab õppida Tartu Ülikoolis... õpinguid tuleb alustada füüsika erialalt ning sealt saab juba edasi spetsialiseeruda astrofüüsika peale.
Elmo
 
Postitusi: 26
Liitunud: 24 Märts 2009, 23:09
Asukoht: Tartu Observatoorium

Re: Astronoomia õpikud

PostitusPostitas Jux » 02 September 2009, 08:58

Sellegipoolest, loetletagu tähtsamaid õpikuid (nii eesti- kui võõrkeelseid) neile, kes kooliharidust just taga ei aja.

Olles päris algaja, olen tellinud "The Backyard Astronomer's Guide". Lisaks olen lehitsenud "Turn Left at Orion: A Hundred Night Sky Objects to See in a Small Telescope--and How to Find Them".

Lisaks on mul võimalus lugeda:
Introduction to Astronomy and Cosmology, Ian Morison
Fundamenta Astronomy 5th ed
Real Astronomy with Small Telescopes: Step-by-Step Activities for Discovery, Michael K. Gainer
Astronomy Hacks: Tips and Tools for Observing the Night Sky

Oskab äkki neid raamatuid keegi kommenteerida?
Jux
 
Postitusi: 22
Liitunud: 25 August 2009, 11:01

Re: Astronoomia õpikud

PostitusPostitas Tõnis » 02 September 2009, 20:31

Eesti keeles on alustamiseks mõistlikud:

Jaak Jaaniste ja Enn Saare "Täheatlas"
Jaak Jaaniste gümnaasiumi astronoomiaõpik "Kosmoloogia" (vt. ka http://opik.obs.ee/)
Heikki Oja "Põhjanael"

Esimene annab teadmised tähistaevast, teine ja kolmas astronoomiast üldisemalt. Peale nende raamatute läbilugemist-töötamist peaks lugejal olemas olema elementaarne arusaam kaasaegsest astronoomiast.
Tõnis
 
Postitusi: 426
Liitunud: 09 Veebruar 2006, 02:06
Asukoht: Tõravere / Tartu


Mine Varia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

cron