Millise tehnikaga alustada

Muud astronoomiaga seotud teemad. Oodatud on arvamused ja ettepanekud astronoomia.ee veebilehe kohta.

Millise tehnikaga alustada

PostitusPostitas kaksviis » 03 Aprill 2017, 18:55

Olen aastaid mõelnud ,et võiks olla mingisugune teleskoop millega saaks ligemalt kuud vaatata ja muid tähti :)
Hetkel piirduks sellega siis vaataks edasi mis saab.

Hea oleks kui keegi postitaks lingid :roll:
kaksviis
 
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Aprill 2017, 18:51

Re: Millise tehnikaga alustada

PostitusPostitas tsaptsap » 04 Aprill 2017, 15:08

Kui ei ole soovi suuri summasid kulutada, aga tahaks ikkagi kvaltiteeti;
Kuu vaatamiseks on hetkel vaieldamatult parim riist LRO
Tähtede vaatamiseks valmib igal aastal uus ja parema ehitusega teleskoop aga pidevat arendustööd tehakse ka vana hea HST-ga
tsaptsap
 
Postitusi: 47
Liitunud: 17 Oktoober 2013, 18:03
Asukoht: Tartu

Re: Millise tehnikaga alustada

PostitusPostitas Aivar88 » 09 Aprill 2017, 07:44

olen ise ka just astrofotoga alustamas või vähemalt seda üritamas. nii palju kui ma olen jõudnud foorumeid kammida siis peamiselt tundub et arusaam on selline: kõige lihtsam millega alustada on refractor, ei pea kollimeerimisega jamama. aga enamasti kallimad hinnad eriti kui kvaliteeti otsima hakkad. odavam aga võibolla tiba keerukam alustada newtownian tüüpi teleskoobiga, maksavad vähem aga iga kord vaja kollimeerida aga mis ei ole üldiselt suurem teadus kui sa just väga kiiret optikat ei vali. mõlemal tüübil omad head ja vead ning variante on mõni veelgi. kõik sõltub kas tahad fotografeerida või visuaalselt vaadelda.

igastahes googel on paremaks abiks kui mõni üksik arvamus.

mõni link siis kah
http://www.google.com
Aivar88
 
Postitusi: 8
Liitunud: 08 Juuni 2016, 00:47
Asukoht: Tallinn

Re: Millise tehnikaga alustada

PostitusPostitas torumees » 10 Aprill 2017, 20:40

Kui kusagilt leiad, siis esialgu täitsa ok variant oleks selline: viewtopic.php?f=2&t=972
Silmaga vaatamise jaoks hea, tõsisema fotograafia jaoks vist oleks hea jälgimissüsteemiga (mootoritega) teleskoopi juba vaja.
torumees
 
Postitusi: 27
Liitunud: 23 September 2016, 18:30

Re: Millise tehnikaga alustada

PostitusPostitas Ojian » 19 Juuli 2022, 11:53

kaksviis kirjutas:Olen aastaid mõelnud ,et võiks olla mingisugune teleskoop millega saaks ligemalt kuud vaatata ja muid tähti :)
Hetkel piirduks sellega siis vaataks edasi mis saab.
WhatsApp Aero APK
Hea oleks kui keegi postitaks lingid :roll:

Telescrope to look at the moon and stars more closely, as in personally or at any source?
Personally, telescrope will cost a lot.
Ojian
 
Postitusi: 2
Liitunud: 19 Juuli 2022, 08:25


Mine Varia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron