Ühisvaatlused oktoobris

Astronoomiaga seotud üritused meil ja mujal, astronoomia ajakirjanduses ja veebis

Re: Ühisvaatlused oktoobris

PostitusPostitas Taavi » 15 Oktoober 2010, 18:11

Laupäevaõhtusele ühisvaatlusele mõeldes valmistasin ette Hartley 2 komeedi otsimiskaardid. Kaardil olevad rõngad tähistavad ühekraadist vaatevälja, mis vastab umbkaudu Galileoskoobi vaateväljale 25-kordse suurendusega. Otsimiskaart katab taevas 7x7 kraadi suuruse ala Veomehe ja Perseuse tähtkujude vahel. Komeedi otsimist on mõttekas alustada heledalt tähelt Epsilon Aurigae.

hartley_16102010.pdf
Hartley 2 otsimiskaart (16.10.2010)
(88.09 KB) Alla laetud 2201 korda

Peegelpildis otsimiskaart on kasulik neile, kelle teleskoobis on kasutusel diagonaalpeegel.

hartley_16102010_peegel.pdf
Hartley 2 otsimiskaart peegelpildis (16.10.2010)
(87.89 KB) Alla laetud 2065 korda
Taavi
 
Postitusi: 68
Liitunud: 28 August 2006, 20:45
Asukoht: Tõravere

Re: Ühisvaatlused oktoobris

PostitusPostitas MakiMee » 15 Oktoober 2010, 22:45

MakiMee kirjutas:Kui teeks Tallinnas siis ma mõtlesin veel just ühe variandi välja kus võibolla oleks päris hea. Ma pole veel ise kohal käinud pimedas aga ma usun, et siin Nõmmel metsas observatooriumi taga oleks päris hea. seal saab autosid parkida ja on olemas lage plats. Seal võib isegi 2 kohta olla. lähen käin täna õhtul läbi ja vaatan kuidas seal valgustusega on.
Kaardi peal ka kohad siis: http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... =UTF8&z=16

Loodan, et märge kaardil olemas:) tegin esimest korda seda:) teine koht on seal sama kaardi peal glehni lossi lähedal.


Käisin täna kohal, kahjuks eile ei jõudnud. Pimedust seal küll aga ma ei tea kui madalalt keegi vaadelda soovib :) Jupiterid ja asjad peaks ära nägema. Seal aint 1 tänavavalgusti, mis paistab rohkem(muidu neid veel aga see 1 aint selline natuke) ja vahel ka autode valgus aga kui palju seal öösel ikka sõidetakse.
Muidu mu õde pakkus välja veel ühe variandi. Nimelt TTÜ taga spordiväljakul. Seal on plats päris suur ja mets ümberringi niiet suuri valgusteid vist ei ole. Ma ise pole seal käinud! Äkki on foorumis keegi targem kes seal käinud viimasel ajal, et kuidas seal seis on? :)
Bresser Messier N-130
Galileoskoop
MakiMee
 
Postitusi: 19
Liitunud: 16 Veebruar 2010, 22:05
Asukoht: Tallinn/Tihemetsa

Re: Ühisvaatlused oktoobris

PostitusPostitas mart » 16 Oktoober 2010, 10:15

EMHI kaart annab Tallinnas õrna lootust. :)
Teeme nö kontrollkõne kell 19.00 ( 5101979) ja kui ilm lubab, kohtume MakiMee poolt välja pakutud kohas - Glehni pargis, observatooriumi lähedal http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... =UTF8&z=16.

Kohtumiseni.

PS! Ma saan kesklinna ja Nõmme vahelt 2 inimest ja teleskoobi peale korjata.
mart
 
Postitusi: 326
Liitunud: 21 Märts 2010, 12:53

Re: Ühisvaatlused oktoobris

PostitusPostitas alar » 16 Oktoober 2010, 11:33

Jõudu!
Vähese pilvisuse prognoosi ma pole küll kohanud, küll aga vahelduvat pilvisust. Mis iseenesest võib tähendada mida iganes.

Alar
alar
 
Postitusi: 3
Liitunud: 12 Juuni 2009, 10:50

Re: Ühisvaatlused oktoobris

PostitusPostitas mart » 16 Oktoober 2010, 16:48

EMHI ja Sat24 näitavad (pigem annavad lootust) mõne tunnisele augule pilvkattes. Masendava kliimaga kandis nagu Eesti, peaks see optimismisädeme tekkeks piisav olema. ;)
mart
 
Postitusi: 326
Liitunud: 21 Märts 2010, 12:53

Re: Ühisvaatlused oktoobris

PostitusPostitas Elmo » 16 Oktoober 2010, 21:36

Ühisvaatlused Tõraveres on vaatamta halvale ilmale kulgenud edukalt - Kuu ja Jupiter on juba nähtud. On olnud ka mõned huvilised, kellele on näidatud nii Kuud kui Jupiteri.
Hetkel ootame ilma paranemist, et südaöö paiku vaadelda ka süvataeva objekte.
Elmo
 
Postitusi: 26
Liitunud: 24 Märts 2009, 23:09
Asukoht: Tartu Observatoorium

Re: Ühisvaatlused oktoobris

PostitusPostitas felix » 17 Oktoober 2010, 00:16

Tänud Tõravere ürituse korraldajatele, sõltumata ilmast oli üritus huvitav!
felix
 
Postitusi: 28
Liitunud: 17 Oktoober 2010, 00:13

Re: Ühisvaatlused oktoobris

PostitusPostitas priit » 17 Oktoober 2010, 00:31

Suur tänu ka minu poolt! Oli mõnus ja informatiivne üritus, pilvisest ilmast hoolimata. Ja kook oli väga maitsev :)
priit
 
Postitusi: 15
Liitunud: 16 August 2009, 20:26

Re: Ühisvaatlused oktoobris

PostitusPostitas MakiMee » 17 Oktoober 2010, 17:58

Tallinna üritus toimub arvatavasti täna. Hetkel nagu ilma on ja kella 8 aeg kontrollime üle mis toimub. Kes tulevad võiks helistada Mardile (ta nr siin samas teemas) kella 8 aeg, et kas asi toimub ikka. Asukoht jääb samaks nagu arutatud. Ja nagu Mart ütles enne siin teemas saab ta kesklinna ja nõmme vahelt peale korjata 2 inimest ja teleskoobi.
Kes tulevad pange soojalt riidesse :)
Bresser Messier N-130
Galileoskoop
MakiMee
 
Postitusi: 19
Liitunud: 16 Veebruar 2010, 22:05
Asukoht: Tallinn/Tihemetsa

Re: Ühisvaatlused oktoobris

PostitusPostitas Taavi » 17 Oktoober 2010, 22:42

Tõraveres tuleb ühisvaatluste uus katse esmaspäeva, 18. oktoobri õhtul kell 20. Kui ilm on selge, üritame taevast komeedi ja mõned huvitavad kaksiktähed üles otsida. Vaatlused lõpetame hiljemalt kell 23. Observatooriumi Meadet ei hakka tõenäoliselt üles seadma, seega on üritus eelkõige iseseisva vaatlemise harjutamiseks. Teisisõnu, teleskoop või binokkel kaasa!
Taavi
 
Postitusi: 68
Liitunud: 28 August 2006, 20:45
Asukoht: Tõravere

Re: Ühisvaatlused oktoobris

PostitusPostitas mart » 18 Oktoober 2010, 09:21

Tallinnas ei toimiunud ka midagi. Lükkame edasi ja ootame paremat ilma.
00 ajal oli öösel aga väga selge ja ma nägin aknast lõpuks Kapella (α Aur) lähedal olnud 103P Hartley ära.
mart
 
Postitusi: 326
Liitunud: 21 Märts 2010, 12:53

Eelmine

Mine Üritused ja meedia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

cron