Globe at Night 2010

Astronoomiaga seotud üritused meil ja mujal, astronoomia ajakirjanduses ja veebis

Globe at Night 2010

PostitusPostitas kilx » 10 Märts 2010, 13:59

See aasta jälle mõõdetakse üle maailma tähtede nähtavust.

Vaatasin, et Eestist on maru vähe mõõtmisi tehtud. Ehk veab 10 tükki see aasta ära? Aega on jäänud 16. märtsini. Viimaste päevade õhtud on selged olnud, võiks ju mõõta.

Eelmine aasta mainiti ka siin see üritus ära.


Globe at Night


Tõlge juhistest:

1) Uurige välja oma koordinaadid. Oma koordinaadid leiab lihtsalt ka ilma GPS seadmeta. Kasuta selleks suvalist veebikaarti nagu Google Maps või misiganes sinu lemmik ka pole, ka kohalik regio.ee/Delfi pakutav kaart toimib väga hästi, üleval nurgast leiab koordinaadid.

2) Otsige taevas üles Orinioni tähtkuju tund aega peale Päikese loojangut. ilm.ee ütleb mulle, et Tallinnas loojub Päike täna kell 18:08, seega peaks mina täna lõunasse vaatama umbes kell 19:09. Vaatluse ajal tuleks kellaaeg ära märkida.

3) Vali nähtule vastav ehk kõige sarnasem kaart siit.

4) Lõpuks edasta oma vaatlused siin.

5) Soovi korral võrdle oma vaatlusi teiste vaatlustega üle maailma.

Oleks tore, kui saaks võrrelda tulemusi ka üle Eesti.



Muide, kas keegi teeb neid mõõtmisi Eestis ka professionaalselt?
kilx
 
Postitusi: 2
Liitunud: 08 Märts 2010, 00:02

Re: Globe at Night 2010

PostitusPostitas Tõnis » 10 Märts 2010, 16:36

Globe at Nighti eestikeelne juhend on saadav aadressilt http://www.globe.ee/gan
Varasematel aastatel on tehtud neid vaatlusi küll, ka sel aastal tehakse Juhani Püttsepa loodusringi raames mõõtmisi nii visuaalselt kui "Sky Quality Meter" nimelise seadme abil.

Veebiajakirja "Vaatleja" arhiivist leiab rohkem kui ühe Globe at Nighti kirjeldava kirjutise.

Väga tore, et aktiivseid huvilisi teisigi on! Kõige rohkem pakub huvi Eestimaa võimalikult ulatuslikult vaatlustega katmine. Selleks ei pea tegelikult tingimata Globe at Nighti raames tehtud mõõtmisi kasutama...

Mina ise olen teinud mõõtmisi ka Sky Quality Meteri abil, neid peaks leidma eelmise aasta lõplike tulemuste hulgast.
Tõnis
 
Postitusi: 426
Liitunud: 09 Veebruar 2006, 02:06
Asukoht: Tõravere / Tartu

Re: Globe at Night 2010

PostitusPostitas janimi » 13 Märts 2010, 19:24

Olen 4 õhtut, tund peale päikese loojumist, andmeid sisestatud ja need pole sinna kaardile kordagi ilmunud.
Rohkem ei viitsi. :evil:
janimi
 
Postitusi: 19
Liitunud: 22 Jaanuar 2010, 14:36


Mine Üritused ja meedia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

cron