Linnutee

Pilte tähistaevast, Kuust, Päikesest, planeetidest, süvataeva objektidest. Nõuanded pildistamiseks.

Linnutee

PostitusPostitas tsaptsap » 20 August 2014, 00:55

Avastasin, et pimedad ööd on saabunud. Kuna praeguste ilmadega teleskoopi ei hakka põllule tirima, siis sai kaamera ühes võetud. Ambitsiooniks oli linnutee panoraam aga kuna valgusreostusest pääseda ei õnnestunud ja udu veeres ka peale, tegin kaks kiiret kaadrit Luige ja Kotka piirkonnast. Suurest erutusest unustasin kogutava signaali taset kontrollida, sellest ka seekord veidi mürased pildid.
Panasonic G3 ~50mm f5 15*1min
Manused
luikre.jpg
(276.21 KB) Alla laetud 1998 korda
kotkasre.jpg
(305.39 KB) Alla laetud 1980 korda
tsaptsap
 
Postitusi: 47
Liitunud: 17 Oktoober 2013, 18:03
Asukoht: Tartu

Re: Linnutee

PostitusPostitas Tõnis » 20 August 2014, 21:30

Täitsa head pildid!
Ainus, mis silma torkab, on kaadri ühes servas veidi "kuumem" piirkond, kuid selle saab maha pimekaadrite kasutamisega. Aga selleks tuleks siis ikkagi RAW-formaadis pildistada. Kas kirjutaksid veidi täpsemalt, mida sa nende piltide saamiseks tegid? Statiiv/teleskoop, pildiformaadid, paljude säride tegemine (manuaalselt vs. mingi automaatika), säride kokku lappimise soft jms.
Kas sa paneksid ühe pildi (Luige oma nt?) ka täislahutuses välja?
Tõnis
 
Postitusi: 426
Liitunud: 09 Veebruar 2006, 02:06
Asukoht: Tõravere / Tartu

Re: Linnutee

PostitusPostitas tsaptsap » 21 August 2014, 12:30

Saamislugu. Hakkasin magama sättima aga aknast paistsid tähed ja mõtlesin, et kui nüüd ei lähe siis jääbki sellel sügisel jälle proovimata. Ettekujutust kaamera võimekuse suhtes polnud mingit, sest nii pikka säri varem ei olnud proovinud.
Statiivina kasutasin teleskoobi motoriseeritud monteeringut ilma optilise toruta, mille asemel kruvisin fotokaamera kit-objektiiviga. Ümmarguste tähtede saamiseks keerasin zoom-i ja ava keskmisesse asendisse. Failiformaat oli RAW ja säri pikkus taimeri maksimaalne ehk minut. Säritamiseks kasutasin kaamera funktsiooni kümne sekundilise viite järel kolm kaadrit. Mis andis mulle veidi üle kolme minuti binokliga tegutsemiseks, seni kuni kaamera vajas uut vajutust.
Pimekaadritest ei ole varem tulu leidnud aga praegusel olukorral oleks kindlasti aidanud. Kaamerast tulid süsimustad pildid, mõne üksiku tähetäpiga, sest nagu öeldud, unustasin histogrami vaadata. Edasi tegin stackimise DSS-iga ja Photoshopis venitasin signaali ja kontrasti jne.
Luige fail peale stacki ja kurvitamist:
https://lh3.googleusercontent.com/-Eg0o ... toores.jpg
tsaptsap
 
Postitusi: 47
Liitunud: 17 Oktoober 2013, 18:03
Asukoht: Tartu

Re: Linnutee

PostitusPostitas mrt » 13 Oktoober 2014, 20:37

Tere
Ilus. Kas nii lihtne ongi. Mul kaa see G3 ja piltegi taevast tehtud.
Näidata pole midagi, nimelt olen jännis töötlemisega.
Miks oled valinud G3 e ja kas läbi teleskoobi oled ka pildistanud.
Mrt
mrt
 
Postitusi: 14
Liitunud: 25 Oktoober 2011, 16:49

Re: Linnutee

PostitusPostitas tsaptsap » 17 Oktoober 2014, 15:28

Sellise kaameraga näitamiskõlbulikku toorest ilmselt ei saagi. Ikka vaja natuke kontrastiga mängida aga selleks on juba vaja natuke ka stäkkida. Aga kõigepealt tuleb ikkagi korralikult valitud säritused teha.
G3 sai valitud eelarvepiirangute tõttu. Kaamera ostmise hetkel ei olnud võimalik saada mulle sobivate näitajatega suure sensoriga kaamerat, mis oleks ka mõistlikus hinnaklassis. Eks vahest kirun küll väikeseid nuppe ja cropformaadiga mürast sensorit aga samad omadused võib lihtsalt positiivseks keerata. Kompaktset kaamerat on hea kanda ja ei ela oma raskusega teleskoobi küljes ja väike sensor on tegelikult hea pikslitihedusega ning muudab säästuoptika riistvaraliselt üledimensioneerituks. parim omadus + liigendiga pööratav ekraan teeb teleskoobiga töötamise kõvasti mugavamaks.
tsaptsap
 
Postitusi: 47
Liitunud: 17 Oktoober 2013, 18:03
Asukoht: Tartu


Mine Astrofotograafia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist

cron