Veenus läbi minu silmade (ja kaamera)

Pilte tähistaevast, Kuust, Päikesest, planeetidest, süvataeva objektidest. Nõuanded pildistamiseks.

Veenus läbi minu silmade (ja kaamera)

PostitusPostitas Tarmo Tanilsoo » 22 Märts 2009, 19:42

Niisiis, õnnestus täna viimaks Veenusele pilk peale heita. 8x40 binokliga oli pisike sirbikene ilusti nähtav, kuigi vaatama pidi hästi hoolega. Samuti õnnestus seda "sirpi" pildistada. Pildistamine ei olnud nii lihtne - afokaalne pildistamine ei tulnud kõne alla, kuna hämaruse tõttu olid säriajad pikad ning isegi päevavalges oleks käes värisevast binoklist pildistamine paras kunsttükk, kui just mitte kasutada ülisuurt ISO tundlikkust, mis muudab pildi teraliseks nagu kehv analoogtelepilt. Pildid said viimaks tehtud säärase lahendusega: Panin kaameral optilise suurenduse maksimumi(5x) peale, suunasin kaamera Veenusele ning tegin statiivilt mõned pildid. 10 megapikslistes piltides jäädvustus "sirp" märgatavalt. Veebi panekuks lõikasin lihtsalt originaalpildist Veenusega osa välja. Kaudselt meenus mulle Päike 31. mai 2003 päikesevarjutuse maksimumi ajal(seda minu silmad paraku ei näinud meteoroloogilise sabotaaži(loe: pilves ilma) tõttu, pärast vaatasin Internetist pilte).

P.S. Kliki piltidele, et näha neid suuremalt.
IMGP0045c.JPG
Veenus just enne pilve taha minekut

IMGP0050.JPG
Vaade Veenusele läbi pilvevine
Tarmo Tanilsoo
 
Postitusi: 26
Liitunud: 03 September 2006, 11:26

Mine Astrofotograafia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist

cron