Kaamera astrofotograafiaks

Pilte tähistaevast, Kuust, Päikesest, planeetidest, süvataeva objektidest. Nõuanded pildistamiseks.

Kaamera astrofotograafiaks

PostitusPostitas Nielander » 05 September 2018, 07:28

Kas keegi targem astrofotograaf oskaks soovitada head kaamerat, millega läbi 203mm teleskoobi süvataevast pilte tegema hakata. Kahjuks ise väga kaamerate kohta ei tea ja loodetavasti avaneb peagi võimalus üks selline riist max 1000 euro eest soetada.

Nii palju võin öelda, et tegemist võiks olla Nikoniga. Lihtsalt need erinevad mudelid ja andmed ajavad silme eest kirjuks ja tahaks ikka olemasoleva raha eest parimat võimalikku tehnikat.

Kuluks ära ka mõni üldistav põhjus, et mis teeb ühest või teisest mudelist astrofotograafia jaoks parema või halvema fotoka.

Tänud juba ette.
Nielander
 
Postitusi: 27
Liitunud: 05 Oktoober 2015, 15:20

Re: Kaamera astrofotograafiaks

PostitusPostitas Tr2sa » 19 September 2018, 11:38

Kui just tavakaamerate poole vaadata, siis Pentax K-1 (II) - ainuke kaamera, millel on sensori taevale järgiliigutamise funktsioon (asendab mõningal määral monteeringut, eriti lühemate fookuskauguste puhul), täiesti toimib. Lisaboonusena hea QE-ga Sony sensor, ilma Sony enda kaamerate tähetapjata.
Tr2sa
 
Postitusi: 40
Liitunud: 12 August 2009, 01:13

Re: Kaamera astrofotograafiaks

PostitusPostitas Pursui » 20 September 2018, 09:38

Tegelikult ka PEntax KP ja vist ka 70 on astrotracer olemas. Neile tuleb tõsi, GPS moodul hankida. Mul KP tõimib täitsa ilusti õle 50 seki pole proovinud, täitsa ilma triibuta taähed. Ja sensor on ka neil hea.
Muidugi , minu valik oleks CMOS astrokaamerad , näit ASI 1600Pro
Pursui
 
Postitusi: 67
Liitunud: 10 Detsember 2014, 23:03

Re: Kaamera astrofotograafiaks

PostitusPostitas destroyer » 24 September 2018, 08:31

Minu arvamusega ei pea mitte keegi nõustuma. kaameraks võib kasutada kasvõi naelakasti aga obje ees võiks olla võimalikult valgusjõuline.
destroyer
 
Postitusi: 10
Liitunud: 09 Veebruar 2015, 13:50


Mine Astrofotograafia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

cron