M57 ringikujuline nebula näeb minu teleskoobia tuhm välja. Mis valesti on?

Millist teleskoopi või binoklit osta? Mida teleskoobiga vaatlemisel silmas pidada? Millist lisavarustust/arvutiprogramme kasutada? Kuidas teleskoopi ehitada?

M57 ringikujuline nebula näeb minu teleskoobia tuhm välja. Mis valesti on?

PostitusPostitas DolbyAtmos » 12 September 2016, 17:18

Mul on teleskoop Messier NT-150L/1200 EXOS-2 ja kasutasin 9mm okulaari. Sellega peaks olema suurendus 133x. Juba mitu õhtut järjest üritasin kätte saada Messier 57 ringikujulist nebulat, kui lõpuks avastasin, et olin selle juba esimesel õhtul kätte saanud aga objekt on lihtsalt nii tuhm, et peab silma pingutama, enne kui aru saada, et see ongi see M57 nebula.

Tekib küsimus, et miks ta mul nii tuhm välja näeb nagu tossupilveke, mitte selline nagu igal pool piltidel? Kas ma kasutan valet okulaari või aastaeg pole sobiv? Proovisin ka 5mm okulaari, millega peaks olema suurendus 240x aga ikka sama tuhm näeb see välja. 12. september on hetkel...
DolbyAtmos
 
Postitusi: 2
Liitunud: 12 September 2016, 12:38

Re: M57 ringikujuline nebula näeb minu teleskoobia tuhm välja. Mis valesti on?

PostitusPostitas tsaptsap » 12 September 2016, 21:35

Keegi on sind eksiarvamusele viinud, et läbi pika toru näed samasuguseid asju nagu internetis olevatel piltidel. Pead endale selgeks tegema mis on suurendus ja mis valguse kogumise võime ning millised piirid on sinu kehal ja tehnikal.
tsaptsap
 
Postitusi: 47
Liitunud: 17 Oktoober 2013, 18:03
Asukoht: Tartu

Re: M57 ringikujuline nebula näeb minu teleskoobia tuhm välja. Mis valesti on?

PostitusPostitas DolbyAtmos » 12 September 2016, 22:21

Aga palun sellgita mulle? Ma olen algaja...
DolbyAtmos
 
Postitusi: 2
Liitunud: 12 September 2016, 12:38

Re: M57 ringikujuline nebula näeb minu teleskoobia tuhm välja. Mis valesti on?

PostitusPostitas tsaptsap » 13 September 2016, 10:37

Minu arusaamist mööda räägivad udukogude erinevate värvide tajumisest terava silmaga inimesed, kes on hea taeva all vaatluseks kasutanud vähemalt poole meetrise läbimõõduga kvaliteetset optikat.
Väga oluline osa ongi teleskoobi taga silma pingutamine. Mida rohkem aega ühe objekti vaatamisele kulutada, seda rohkem detaile õnnestub märgata.
tsaptsap
 
Postitusi: 47
Liitunud: 17 Oktoober 2013, 18:03
Asukoht: Tartu


Mine Teleskoobid ja tehnika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist

cron