Peegeldusvastane kate läätsele

Millist teleskoopi või binoklit osta? Mida teleskoobiga vaatlemisel silmas pidada? Millist lisavarustust/arvutiprogramme kasutada? Kuidas teleskoopi ehitada?

Peegeldusvastane kate läätsele

PostitusPostitas dengess » 18 Oktoober 2015, 21:12

Kas Tallinnas on mingi firma või ekspert kes teeb peegeldusvastane kate läätsele. Mul on odav barlow-lens (tavaline klaas), tahaks pildistamiseks kasutada. Muidugi lihtsam oleks sobiv barlow osta, vaid hind on üle saja euro. Mis mõtted on?
dengess
 
Postitusi: 11
Liitunud: 04 Aprill 2014, 05:27
Asukoht: Tallinn

Re: Peegeldusvastane kate läätsele

PostitusPostitas Tõnis » 26 Oktoober 2015, 23:48

Umm, teoreetiliselt võiksid sa selle asja saada katta mõnes ülikoolis, kus on olemas vaakumtehnika praktikum. Mina tegin oma bakalaureuseõpingute ajal vaakumipraksis nii selgetavaid katteid kui peegleid... Midagi keerulist selles iseenesest ei ole, vaja on keskpärast vaakumkambrit ning aurustamistiigleid koos sobiva, ohtralt ampreid välja andva, toiteplokiga. Ma usun, et TTÜ-s võiks sellised asjad Tallinnas olemas olla. Tartus aga TÜ Physicumis või mõnes Teaduspargi laseritega tegelevas firmas. Ahjaa, Tallinnas võid proovida ka nt. Mektory'st järgi küsida.
Tõnis
 
Postitusi: 426
Liitunud: 09 Veebruar 2006, 02:06
Asukoht: Tõravere / Tartu

Re: Peegeldusvastane kate läätsele

PostitusPostitas dengess » 02 November 2015, 18:25

Aitäh Tõnis! Siin on öeldud et klaas on vaja keeta happes.
http://www.astronomy.ru/forum/index.php?topic=6887.msg160287#msg160287
dengess
 
Postitusi: 11
Liitunud: 04 Aprill 2014, 05:27
Asukoht: Tallinn

Re: Peegeldusvastane kate läätsele

PostitusPostitas Tõnis » 02 November 2015, 20:06

Vaata ja imesta (ja tee järgi): http://exoplanets.astro.yale.edu/instrumentation/sol-gel.php

See happes keetmine on väga kahtlane teema. Võib-olla siis ainult pinna puhastamiseks orgaanilisest sodist.
Tõnis
 
Postitusi: 426
Liitunud: 09 Veebruar 2006, 02:06
Asukoht: Tõravere / Tartu


Mine Teleskoobid ja tehnika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist

cron