Miks mul pole õnnestunud vaadelda?

Millist teleskoopi või binoklit osta? Mida teleskoobiga vaatlemisel silmas pidada? Millist lisavarustust/arvutiprogramme kasutada? Kuidas teleskoopi ehitada?

Miks mul pole õnnestunud vaadelda?

PostitusPostitas Lotta » 19 Veebruar 2008, 11:14

Tere, Ostsin omale Bresseri Pluto, aga mul pole õnnestunud taevast vaadelda. Isegi Kuud mitte. Milles on asi? Pilt on jube hägune. Ja 21.veebruaril on kuuvarjutus ja soovin siis kindlasti taevast avastada ja isegi pildistada, kui võimalik. Kuid pildistada ma ka ei oska :). Ülevaatlik juhend on eesti keeles (ja uskumatu, aga pildistamise kohta pole ridagi), aga põhjalik paraku saksakeelne. Kui keegi viitsib mind aidata, siis olen tänulk :). Tervitades, Lotta
Lotta
 
Postitusi: 5
Liitunud: 16 September 2007, 14:30

Re: Miks mul pole õnnestunud vaadelda?

PostitusPostitas sviljar » 20 Veebruar 2008, 12:56

Tere! Küsimus kas see on täiesti uuena ostetud või kasutatuna! Kui uuena siis on seadistuse viga siis saan edasi rääkida! Kui kasutauna siis on veel muid põhjuseid
sviljar
 
Postitusi: 169
Liitunud: 18 Jaanuar 2007, 16:39

Re: Miks mul pole õnnestunud vaadelda?

PostitusPostitas Lotta » 20 Veebruar 2008, 16:24

Tere, 


Aitäh, et vastasid. See on uus teleskoop. Tervitades, Lotta



Lotta
 
Postitusi: 5
Liitunud: 16 September 2007, 14:30

Re: Miks mul pole õnnestunud vaadelda?

PostitusPostitas sviljar » 20 Veebruar 2008, 17:24

Tere! Uuel teleskoobil, kui karbist välja võtad, pead kõigepealt väljas või aknast välja vaadates leidma ühe kindla kuju kas mõni posti tipp, kirikutorn(nagu juhises näidatud) suunama teleskoobi toru sellele, nii et näed seda läbi okulaari ja siis asetad led finderi teleskoobi peale, lülitad selle sisse ja reguleerid selle punase täpi selle kindla objekti peale(seal on kaks kruvi, mis liigutavad seda üles-alla, vasakule-paremale)ning jätadki selle nii ja rohkem kruvida enam ei tohi.Kujutise pead saama peeglile alumisest vahest või eest vaadates vasakpoolsest! Kui see ei aita, siis muidugi alustada tuleb vaatlemist 20-se okulaariga( ilma barlow läätseta ja põõrdläätseta)  ja teravustada saab sealt samast kuhu okulaargi käib!Ja väljaviies peab muidugi torul laskma temperatuuri vahest ühtlustuda! Sellest peaks vast abi olema
sviljar
 
Postitusi: 169
Liitunud: 18 Jaanuar 2007, 16:39


Mine Teleskoobid ja tehnika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist

cron