teleskoobi valik

Millist teleskoopi või binoklit osta? Mida teleskoobiga vaatlemisel silmas pidada? Millist lisavarustust/arvutiprogramme kasutada? Kuidas teleskoopi ehitada?

teleskoobi valik

PostitusPostitas Kalle1 » 13 November 2013, 12:55

Tere.

Algaja asjaarmastaja tüütab siinkohal . Olen valimas oma esimest teleskoopi. Kindlasti vaataks kuud, planeete, kaugemalegi kui kannatab . Kuid sisetunne ütleb , et väga lihtsat ( odavat ) asja ei taha osta - siis avastad kiiresti , et vaja vahetada suurema / võimalusterohkema vastu.Pigem kohe varuga. Kindlasti GoTo , tracking , pildistamise võimalus võiks olla , iial ei tea ...
Igatahes silma on jäänud :

Meade lehelt http://www.bresser.de/en/products/telescopes

Meade ETX-125 AT ( lingid vist liig pikad siia lisamiseks )
Meade LT-6" ja LT-8" , kuid seal Mead kodukal infi nagu lahjalt et teistega võrrelda mu arust.

Ja Celestronid : lehelt http://www.teleskop-express.de/shop/

Celestron NexStar 6 SE - 150/1500mm GoTo SC Teleskop
Celestron NexStar 8 SE - 203/2032mm GoTo SC Teleskop

Ma olen arvanud rahaliselt et 1000 raha kannatab välja käia, "tiba " peale pole ka mureks kui see on vägagi põhjendatud , 2 tuhat läheks vist esialgu natuke paljuks.
Nii , ja nüüd peamine - mida spetsialistid eeltoodutest räägivad ? Mida silmas pidada , kas pigem suurem aperatuur ? Kuidas neil optika kvaliteet on omavahelises võrdluses, kumba eelistada ? Veel midagi... ?
Ahjaa, esialgu vatasin ka pikka Newtoni toru ( astroshop kodukal : Bresser Telescope N 203/1000 Messier EXOS 2 GoTo ) . Mida sellest arvata võrreldes eeltoodutega ?
Ette tänades ja parimate soovidega,
Kalle
Kalle1
 
Postitusi: 5
Liitunud: 13 November 2013, 12:40

Re: teleskoobi valik

PostitusPostitas tsaptsap » 13 November 2013, 18:10

Ise kunagi l2bi SC teleskoobi vaadanud ei ole, aga kedagi oluliste puuduste yle kurtmas kuulnud ei ole. V2ga mugavad kasutada ning ysna hooldusvabad. 8" ava peetakse tavakasutuses k6ige optimaalsemaks. Pika fookusega on nad k6ik, seega v6ib tekkida igatsus hea binokli j2rele ning kui vaatlusi ei hakka koduaias tegema, siis ilmselt v6id vajada akupanka.

Ja kui tuleb GoTo siis m6tleks juba ette Stellariumiga yhendamise peale.
tsaptsap
 
Postitusi: 47
Liitunud: 17 Oktoober 2013, 18:03
Asukoht: Tartu

Re: teleskoobi valik

PostitusPostitas Kalle1 » 14 November 2013, 23:21

sai ära otsustatud . seega see teema kinni
Kalle1
 
Postitusi: 5
Liitunud: 13 November 2013, 12:40


Mine Teleskoobid ja tehnika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist

cron