Kas on TAL-125R tehniliseid andmeid on kuskil?

Millist teleskoopi või binoklit osta? Mida teleskoobiga vaatlemisel silmas pidada? Millist lisavarustust/arvutiprogramme kasutada? Kuidas teleskoopi ehitada?

Kas on TAL-125R tehniliseid andmeid on kuskil?

PostitusPostitas Neal » 11 Oktoober 2007, 19:02

Et tahaks peagi osta teleskoopi, aga ei leia tehnilisi andmeid. Mitu mm on peapeegel ja kas see on lääts teleskoop või peegel? Et ehk keegi leiaks? Ma ei ole leindnud. TAL-125R'i kohta on ainult sellised andmed:
Apertuur 125mm; fookuskaugus 1124 mm; suhteline ava F/8,9; toru pikkus 1280 mm; 2-tolline fokuseerija koos üleminekuga 1,25-tollisele.
Koos uut tüüpi monteeringuga, millel on korrektorpult ja polaarvisiir.

Ja ehk oskate öelda, kas see on hea või normaalne teleskoop? Kui väga halb, siis pole mõtet osta...  

Vabandage, et ma nii palju teemasi olen teinud ...
Neal
 
Postitusi: 21
Liitunud: 08 Oktoober 2007, 13:32

Re: Kas on TAL-125R tehniliseid andmeid on kuskil?

PostitusPostitas Tõnis » 11 Oktoober 2007, 22:48

Tegu on läätsteleskoobiga ("R" nimes tähistab refraktorit e. läätsteleskoopi). Kuuldavasti on tegu väga hea teleskoobiga, mis sobib päris hästi nt. planeetide ja Kuu (kui lihtsamalt leitavate-vaadeldavate objektide) vaatlemiseks.
Tõnis
 
Postitusi: 426
Liitunud: 09 Veebruar 2006, 02:06
Asukoht: Tõravere / Tartu

Re: Kas on TAL-125R tehniliseid andmeid on kuskil?

PostitusPostitas Neal » 12 Oktoober 2007, 14:25

Tänud, aga kas TAL-125 on ka peegelteleskoobist? Lihtsalt keegi ütles, et kui tahad pildistada, siis tuleb võtta peegelteleskoop, aga kui saaks ka läätsteleskoobist pildistada, siis ma võtan ikka TAL-125R
.:*- Astronoomik-*:.
Neal
 
Postitusi: 21
Liitunud: 08 Oktoober 2007, 13:32

Re: Kas on TAL-125R tehniliseid andmeid on kuskil?

PostitusPostitas Tõnis » 12 Oktoober 2007, 16:51

Loomulikult saab ka läbi läätsteleskoobi pildistada. Fotoaparaadi ühendamine on võibolla loomulikumgi, kui levinumatel peegelteleskoopidel. Siiski ei soovita ma esimest teleskoopi valida selle põhjal, kui hästi see sobib astrofotograafiaks. Proovida saad pea igasuguse teleskoobiga, suurema huvi korral on võimalik osta palju korralikumaid instrumente.
Tõnis
 
Postitusi: 426
Liitunud: 09 Veebruar 2006, 02:06
Asukoht: Tõravere / Tartu

Re: Kas on TAL-125R tehniliseid andmeid on kuskil?

PostitusPostitas Neal » 12 Oktoober 2007, 17:26

Ja seda tahtsin ka küsida, et kui saaks läpakaga seda ka ühendada, siis kas ma saaks läpaga pildistada ka? Ja ilmselt kui ma teleskoobi saan, siis pean selle kokku panema ikka ?
.:*- Astronoomik-*:.
Neal
 
Postitusi: 21
Liitunud: 08 Oktoober 2007, 13:32

Re: Kas on TAL-125R tehniliseid andmeid on kuskil?

PostitusPostitas Robert Matjus » 13 Oktoober 2007, 21:26

Läpakaga pildistamine on täitsa võimalik. Küsimus on pigem selles, kas see on ratsionaalne lahendus. Saamaks niiöelda online-kujutist oma sülearvuti ekraanile, on vaja spetsiaalset kaablit (mis tavaliselt digikatel kaasas on), tarkvara ning arvutis olevat TV-kaarti. Kardan, et USB kaabli kaudu see asi ei töötaks. Juhul kui lisakaablit pole, tuleb uurida, millised on kaamera sisendpesad ning seejärel osta vastava otsaga s-video kaabel. Samas, kui tegu on mõne eksklusiivsema digikaameraga, siis on täiesti võimalik, et aparaadil on sellise olukorra tarbeks vastav funktsioon olemas. Usutavasti saad täpsemat infot siis, kui sisestad vastava probleemi võtmesõnad + oma fotoka andmed näiteks Google'i otsingumootorisse.

Ma arvan, et pildistades teed omad toimingud digikaga ära ning siis lähed arvuti juurde ja ühendad nad omavahel. Seejärel laed pildid masinasse ning vaatad ja urgitsed nende kallal siis juba raali taga olles. ;)

Põhimõtteliselt on lihtsam võimalus rakendada tööle mõni veebikaamera või lülitada digikas selle rezhiimi peale ning hoida seeläbi live-ühendust fotoka ja arvuti vahel. Aga igatahes ei näe ma digikaamera reaalse olemasolu korral sellistel asjadel erilist mõtet.

Lõpetuseks vastus ka sinu teisele küsimusele: jah, kui ostad kuskilt veebipoest või ka tavalisest poest, saad kätte teleskoobi, mis on lahti monteeritud ning paigutatud turvalisemat transportimist võimaldava karbi sisse.
Robert Matjus
 
Postitusi: 8
Liitunud: 25 Oktoober 2006, 14:19

Re: Kas on TAL-125R tehniliseid andmeid on kuskil?

PostitusPostitas Neal » 19 Oktoober 2007, 17:43

Kuna ma ei taha jälle uue küsimuse jaoks uut teemat teha, siis postitan ühte enda vanasse teemasse uue küsimuse . Ma tean, et see on teile ammu teada jne, see küsimus ilmselt ajab teid naerma, aga milleks on otsijad? Ja kas need on väga vajalikud?
-------------------------------------
.:*- Astronoomik-*:.
Neal
 
Postitusi: 21
Liitunud: 08 Oktoober 2007, 13:32


Mine Teleskoobid ja tehnika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist

cron