Kindad välisvaatlusteks

Millist teleskoopi või binoklit osta? Mida teleskoobiga vaatlemisel silmas pidada? Millist lisavarustust/arvutiprogramme kasutada? Kuidas teleskoopi ehitada?

Kindad välisvaatlusteks

PostitusPostitas vtl » 06 Aprill 2012, 14:27

Alljärgnev ei lähe küll otseselt "Teleskoobid ja tehnika" alla, aga oluline abivahend ikkagi. Mitmed tegelased on kurtnud, et maa on külmand, kärss kärnas ning pikalt ei kannata praeguse ilmaga väljas teleskoobiga toimetada. Kindad on külma metalliga toimetamisel kohustuslikud, aga kinnastega pole jällegi tunnetust, et näpuga keeratavaid õrne kruve täpselt kruttida ning näiteks pimedas okulaare vahetada. Siis muudkui kisu neid kindaid kümneid kordi käest ja sikuta jällegi kätte tagasi. Ja vahepeal otsi mööda maad taga. :evil:

Sõbrad, minge ostke endale kala- või jahipoest sellised neopreenkindad, millel saab 2...3 sõrme otsad kindast välja võtta. Tühjad sõrmikuotsad saab tagasi pöörata ja krõpsuga käeselja poole fikseerida.

Üks pilt räägib rohkem, kui tuhat sõna:

Pilt
vtl
 
Postitusi: 175
Liitunud: 03 Aprill 2010, 01:16
Asukoht: Tallinn

Re: Kindad välisvaatlusteks

PostitusPostitas Tõnis » 06 Aprill 2012, 15:25

;-)
Sa leidsid nüüd lahenduse tõdemusele: "teadmised ei tee õnnelikuks". Teadmine, et sellised kindad on olemas, teeb astronoomiahuvilise või -proffi iga kell õnnelikuks :-) Lähen väisan kalameestepoodi!
Tõnis
 
Postitusi: 426
Liitunud: 09 Veebruar 2006, 02:06
Asukoht: Tõravere / Tartu

Re: Kindad välisvaatlusteks

PostitusPostitas mart » 06 Aprill 2012, 17:23

Ma käin kalal sarnaste sõrmikutega. Sellised käpikud on ka olemas. Väga hea kraam.
mart
 
Postitusi: 326
Liitunud: 21 Märts 2010, 12:53

Re: Kindad välisvaatlusteks

PostitusPostitas zelif » 21 Aprill 2012, 22:26

Keegi võiks müüa "astronomy edition" kiivri alusmütsi. Et siis on suu, nina ja ainult ühe silma auk.
Kui mu ema tahab jälle sokki kuduma hakata, siis ma üritan teda hoopis sellist asja tegema panna.
zelif
 
Postitusi: 35
Liitunud: 03 Mai 2011, 21:41

Re: Kindad välisvaatlusteks

PostitusPostitas vtl » 22 Aprill 2012, 01:20

zelif kirjutas:Keegi võiks müüa "astronomy edition" kiivri alusmütsi. Et siis on suu, nina ja ainult ühe silma auk.
Kui mu ema tahab jälle sokki kuduma hakata, siis ma üritan teda hoopis sellist asja tegema panna.


Oot, aga mille poolest tavaline "pangaröövli mask" ei sobi? Kaks silma? Ühele saab ju klapi ette kleepida.
vtl
 
Postitusi: 175
Liitunud: 03 Aprill 2010, 01:16
Asukoht: Tallinn


Mine Teleskoobid ja tehnika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist

cron