Kas see teleskoop on hea või oskate soovitada paremat või midagi muud?

Millist teleskoopi või binoklit osta? Mida teleskoobiga vaatlemisel silmas pidada? Millist lisavarustust/arvutiprogramme kasutada? Kuidas teleskoopi ehitada?

Kas see teleskoop on hea või oskate soovitada paremat või midagi muud?

PostitusPostitas sansoon » 15 August 2007, 14:48

Ausalt öeldes ma ei tea teleskoopidest mitte midagi ja siin pidavat käima targemad inimesed. Kas see teleskoop on hea? Või oskate soovitada paremat aga hinna maksimum oleks  9000 krooni. Oleks hea kui kirjeldaksite rohkem mida võib näha ja mida mitte.

Tänan

http://www.telescope-baltic.com/shop/index.php?GID=47
sansoon
 
Postitusi: 1
Liitunud: 15 August 2007, 14:42

Re: Kas see teleskoop on hea või oskate soovitada paremat või midagi muud?

PostitusPostitas rt » 15 August 2007, 16:33

Eks kõik teleskoobid on head,kui tegemist on tuntud ja hea tootjaga.Aga millist osta,see oleneb teie vajadustest.

Kui tahate pildistada siis on vaja kindlasti ekvatoriaalset monteeringut,lihtsalt vaatluste jaoks sobib aga asimuut monteering(dobson).Kõik oleneb ka sellest kas te tahate teleskoopi kaasas tassida siis on suurus ka oluline.

Kõige tähtsam on teleskoobi juures apertuur e. peapeegli/läätse läbimõõt.Mida suurem seda parem.Eks te peate vaatama oma võimaluste piires kõige parema apertuuriga toru.

Muidu pole sellel teleskoobil viga midagi,kui on vaja just sellist pisikest toru mida on hea mugav kaasas tassida.See teleskoop pole aga mõeldud süvataeva vaatlemiseks.Sellega saad vaadata planeete,kaksiktähti,täheparvi ja eks ka mingil määral heledamaid udukogusid.

Mina ostaks,kui pildistada pole vaja,dobsoni.Skywatcheril on 10" olemas 9500.-.

Kui aga pildistada on vaja,siis võtaksin peegelteleskoobi mille hinna ja apertuuri suhe oleks kõige parem.

Vaata foorumis ka ringi siin on teleskoobi ostmise kohta infi küll.

Ma pole küll asjatundja aga loodan et said targemaks.
rt
 
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Juuli 2007, 19:56


Mine Teleskoobid ja tehnika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist

cron