Teleskoopi valimine

Millist teleskoopi või binoklit osta? Mida teleskoobiga vaatlemisel silmas pidada? Millist lisavarustust/arvutiprogramme kasutada? Kuidas teleskoopi ehitada?

Teleskoopi valimine

PostitusPostitas biku » 18 Jaanuar 2012, 00:43

Tere, usun et tüütan teid ära samade küsimustega, siis seega vabandan. :)
Mul on tõesti plaanis teleskoopi osta kuna max on 100 euri ja pole mõtet kallimat osta. :)

Seega näitan linki, kus seal näidatakse kuni 100 euri, seega paluksin teil mind aidata teleskoopi valida.
Otsin teleskoopis midagi,et kuud, erinevaid planeete, ja jne, millega saab vaadata. Kuna ma isegi ei tea inglise keeles midagi kirjutamist. :)

http://www.astroshop.eu/telescopes/10/pr,0-100?size=2
biku
 
Postitusi: 3
Liitunud: 16 Jaanuar 2012, 15:57

Re: Teleskoopi valimine

PostitusPostitas Tõnis » 18 Jaanuar 2012, 09:34

Kui see valik on sinu viimane otsus, siis võta sellest loetelust praktiliselt suvaline refraktor. Soovitaksin siiski sellist, mille ava on vähemalt 70 mm.
Minu eelistused sealt oleksid kas "Skywatcher Telescope AC 70/700 Mercury AZ-2" või "Bresser Telescope AC 70/900 Sirius AZ-1". Pigem isegi esimene. Bresseri kaasatulevate okulaaride valik ei ole mõistlik.

Mõlema teleskoobi statiiv on üsna kehvakene, otsimispikksilm samuti.
Tõnis
 
Postitusi: 426
Liitunud: 09 Veebruar 2006, 02:06
Asukoht: Tõravere / Tartu

Re: Teleskoopi valimine

PostitusPostitas biku » 18 Jaanuar 2012, 14:53

Tõnis kirjutas:Kui see valik on sinu viimane otsus, siis võta sellest loetelust praktiliselt suvaline refraktor. Soovitaksin siiski sellist, mille ava on vähemalt 70 mm.
Minu eelistused sealt oleksid kas "Skywatcher Telescope AC 70/700 Mercury AZ-2" või "Bresser Telescope AC 70/900 Sirius AZ-1". Pigem isegi esimene. Bresseri kaasatulevate okulaaride valik ei ole mõistlik.

Mõlema teleskoobi statiiv on üsna kehvakene, otsimispikksilm samuti.


Aga see teleskoop Skywatcher, kas sellega saab nii hästi näha kuud, erinevaid planeete ja jne aga mitte ainult tähte vaatamist? :)
biku
 
Postitusi: 3
Liitunud: 16 Jaanuar 2012, 15:57

Re: Teleskoopi valimine

PostitusPostitas mart » 18 Jaanuar 2012, 18:19

jah, saab küll.
mart
 
Postitusi: 326
Liitunud: 21 Märts 2010, 12:53


Mine Teleskoobid ja tehnika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 18 külalist

cron