Teleskoobid.

Millist teleskoopi või binoklit osta? Mida teleskoobiga vaatlemisel silmas pidada? Millist lisavarustust/arvutiprogramme kasutada? Kuidas teleskoopi ehitada?

Teleskoobid.

PostitusPostitas amarelle » 17 Jaanuar 2012, 11:21

amarelle
 
Postitusi: 34
Liitunud: 14 November 2010, 18:47

Re: Teleskoobid.

PostitusPostitas Risto » 18 Jaanuar 2012, 21:54

Ma oman Sky-Watcher Skyliner 250PX dobsonit (samas seeriast kui sinu lingil kuid 5cm suurema apertuuriga). Mul puudub küll võrdlusmoment teiste nii suurte teleskoopidega (seni kasutanud 110mm reflketorit ja <80mm refraktoreid), kuid ma ise on seni üsna rahul selle võimekusega. Küll aga on minul isiklikult sellega vaatlema hakkamine keeruline (pean mitmest trepist/redelist üles-alla tassima) ja seetõttu kasutan seda häbiväärselt vähe ning kaalun selle müümist.
Risto
 
Postitusi: 20
Liitunud: 24 September 2006, 11:59

Re: Teleskoobid.

PostitusPostitas amarelle » 19 Jaanuar 2012, 15:41

Mida ja kui hästi sellega näeb? Ja kui kunagi müümiseks läheb siis mis hinnaga müüksid?
amarelle
 
Postitusi: 34
Liitunud: 14 November 2010, 18:47

Re: Teleskoobid.

PostitusPostitas Risto » 22 Jaanuar 2012, 14:44

Andromeeda galaktika oli fantastiline, kuid kõige parema elamuse on andnud kerasparvede vaatlemine - heledamate puhul (näiteks M13) ei ole enam tegu lihtsalt halli hägusa täpiga - on näha kerasparve struktuur ja eraldatavad on üksikud tähed.
Planeetidest olen ma ainult Jupiterile peale sattunud korra - nähtavus ei olnud sel õhtul eriti hea kuid Jupieri vööd olid siiski kergesti eristatavad.
Kui müün siis arvatavasti tahaks saada 300 EUR-i selle eest.
Risto
 
Postitusi: 20
Liitunud: 24 September 2006, 11:59


Mine Teleskoobid ja tehnika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist

cron