Soovitusi

Millist teleskoopi või binoklit osta? Mida teleskoobiga vaatlemisel silmas pidada? Millist lisavarustust/arvutiprogramme kasutada? Kuidas teleskoopi ehitada?

Soovitusi

PostitusPostitas Hanno » 14 Mai 2011, 20:10

Tervist kõigile!

Otsustasin muretseda endal galileoskoobi, kuid tekkis paar küsimust statiivi kohta.
Kas selline sobiks galileoskobi külge ning kui hea ta oleks?
http://www.photopoint.ee/et/toode/5221/ ... bon-cx-300

Ehk on kellelgi müüa mulle midagi paremat (Tartus) ligikaudu sama hinna eest?
Soovitaksite ka ehk mõnda head raamatut, kus oleks ära toodud kõik tähtis algajale?

Parimat!
Hanno
 
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Mai 2011, 19:19

Re: Soovitusi

PostitusPostitas Paul » 14 Mai 2011, 22:07

Tere
Soovitaks sellist raamatut: Nightwatch - A Practical Guide to Viewing the Universe - Terence Dickenson.
Parim raamat. Kõik vajalik selgelt ja lihtsalt olemas.
Paul
 
Postitusi: 5
Liitunud: 16 August 2009, 10:17

Re: Soovitusi

PostitusPostitas mart » 15 Mai 2011, 18:00

Selle statiiviga läheb natuke keeruliseks aga, kui sa seda täies pikkuses lahti ei tee, saad hakkama küll. Kõik oleneb sellest, kui palju sul tahtmist ja püsivust on. Mõtle Galielole ja ära anna alla!
Mul on galileoskoobi jaoks nõks jämedam statiiv ja võin kinnitada, et selles ei ole midagi piknik aga saan hakkama ja ei kurda.

Raamatutest oleks pakkuda (nagu uus ja siin foorumis müügil) The Backyard Astronomers Guide (Edition: 3)
Lisasaks julgen soovitada Turn Left at Orion: A Hundred Night Sky Objects to See in a Small Telescope - and How to Find Them ja Star Watch: The Amateur Astronomer's Guide to Finding, Observing and Learning About Over 125 Celestial Objects kuna mul on need mõlemad ka olemas.
mart
 
Postitusi: 326
Liitunud: 21 Märts 2010, 12:53


Mine Teleskoobid ja tehnika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist

cron