Probleem teleskoobiga

Millist teleskoopi või binoklit osta? Mida teleskoobiga vaatlemisel silmas pidada? Millist lisavarustust/arvutiprogramme kasutada? Kuidas teleskoopi ehitada?

Probleem teleskoobiga

PostitusPostitas morkas » 27 Mai 2022, 00:24

Tere,

Ma tahaksin küll udukogusid näha ,aga läbi oma teleskoobi näen ma ainult paari planeeti ja paljusid tähti .Minu teleskoobi ava on 115mm ,fookuskaugus on 460mm .Ma ei tea mis peaks minu teleskoobil veel olema ,et udukogusid näha .On üldse udukogudel värve ,kui ongi siis ma ei näe värve ka.
morkas
 
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Mai 2022, 00:14
Asukoht: Tallinn

Re: Probleem teleskoobiga

PostitusPostitas Nielander » 02 September 2022, 18:59

Ega niisama silmaga läbi teleskoobi on enamikke udukogusid väga raske või lausa võimatu näha. Mõneks heledamaks erandiks oleksid näiteks Orioni suur udu (m42), Rõnga udu (m57) ja Hantli udu (M27). Need viimased on tegelikult planetaariudud ja need jäävad sinu teleskoobis kardetavasti päris väikesteks hallideks laikudeks. Värve võib läbi teleskoobi hobiastronoomia tasemel vaid unes näha. Hoopis teine teema oleks, kui proovida läbi teleskoobi teha pika säriajaga fotosid ehk üritada kaugelt objektilt Maa suunas kihutavaid footoneid sekundite, minutite ja tundide kaupa kaamerasensorile koguda.

Kas oskad öelda oma teleskoobikomplekti marki? Numbrite järgi võib vist tegemist olla apokromaatlise läätsteleskoobiga, mis kõlbab pildistamiseks (koos vastava monteeringuga) väga hästi.
Nielander
 
Postitusi: 27
Liitunud: 05 Oktoober 2015, 15:20


Mine Teleskoobid ja tehnika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist

cron