Uus teleskoop

Millist teleskoopi või binoklit osta? Mida teleskoobiga vaatlemisel silmas pidada? Millist lisavarustust/arvutiprogramme kasutada? Kuidas teleskoopi ehitada?

Uus teleskoop

PostitusPostitas hondaa » 19 Juuni 2008, 15:50

keegi oskaks midagi soovitada? esimene teleskoop oleks ja ise ei oska midagi neist arvata, tahaks algaja tasemel taevast vaadelda, võiks olla ikka selline, et näeks kah midagi, aga nagu ütlesin, et oska ise midagi neist arvata

niisiis, milline oleks sobiv teleskoop algajale? 
hondaa
 
Postitusi: 1
Liitunud: 19 Juuni 2008, 15:44

Re: Uus teleskoop

PostitusPostitas Orion10 » 20 Juuni 2008, 09:16

Hind peaks taskukohane olema!
Orion10
 
Postitusi: 11
Liitunud: 18 Veebruar 2008, 19:08

Re: Uus teleskoop

PostitusPostitas Lennu » 20 Juuni 2008, 13:08

Hei

minu esimeseks teleskoobiks oli Venemaal toodetud TAL-1, mis katab minu arvates algaja vajadused täiesti. Hind ja kvaliteet on kooskõlas. Miinuseks on vaid see, et selle transportimiseks on vaja ise mingi kast vmt moodus leiutada. Kui vaatad taevasse vaid oma tagaaiast, pole see probleemiks. Vaata www.teleskoop.com

 Trv. Lennu
Lennu
 

Re: Uus teleskoop

PostitusPostitas Tõnis » 22 Juuni 2008, 00:52

Hondaa, kirjuta, mis sulle taevas kõige rohkem huvi pakub. Sellest sõltub teleskoobi valikul üsna palju. Loomulikult, on olemas ka nn. teleskoobid igaks elujuhtumiks.

Kui sa tähtkujusid rohkem või vähem tunned, siis on edasine lihtsam - planisfääri või mõne arvutiprogrammi abil saad teada, millal sind huvitavad taevakehad üldse nähtavad on. Jääb vaid nende otsimise vaev teleskoobi abil. Sellisel juhul võib teleskoop olla väga lihtne, näiteks 15cm või suurema peegliga Dobsoni tüüpi peegelteleskoop. Suhtelise ava F/8 korral ongi see "teleskoop igaks elujuhtumiks".

Kui sa tähistaevas eriti hästi ei orienteeru, siis on automaatsetest teleskoopidest palju kasu. Miinuspooleks on nende suhteliselt soolane hind (korralikumad alates 20 tuhandest kroonist). Päris ilma tähti tundmata ei saa aga läbi ka automaatsete teleskoopidega.

Et üleüldse ette kujutada, mida taevas näha, tuleks lugeda. Alustuseks sobib väga hästi Jaak Jaaniste ja Enn Saare "Täheatlas", kui sa seda kusagilt leiad (raamatukogus võiks ikka olla...), päris vaatlemise nüanssidega kurssi viimiseks on palju inglise- või venekeelseid raamatuid. Esimestest saad mingisugusegi ülevaate veebilehelt www.teleskoop.com. Võid proovida selle veebipoe omanikuga ühendust võtta, ehk saad neile raamatutele ka sisse vaadata.
Tõnis
 
Postitusi: 421
Liitunud: 09 Veebruar 2006, 02:06
Asukoht: Tõravere / Tartu


Mine Teleskoobid ja tehnika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist