Millisel kujul võib elu planeetidel eksisteerida ja kas see on üldse võimalik?

Vestlusring astronoomiast, vaatlemisest ja sellest, mis parasjagu taevas näha on

Millisel kujul võib elu planeetidel eksisteerida ja kas see on üldse võimalik?

PostitusPostitas Rezzer » 16 September 2006, 21:06

Jah niipalju kui mina tean võib meie päikesesüsteemis elu teistel planeetidel esineda mingisuguste bakterite või mikroorganismide moel.Neilegi pole kindlat vastust leitud?

Ootaks veel järgmistele küsimustele arutletavaid vastuseid:
Miks peab olema alati vesi või jää sealkohas kus elu saab eksisteerida? Võimalik võib olla ka muul moel..
Kas kunagi on võimalik leida ka meiesugune olend?
Rezzer
 
Postitusi: 1
Liitunud: 16 September 2006, 20:39

Re: Millisel kujul võib elu planeetidel eksisteerida ja kas see on üldse võimalik?

PostitusPostitas Birdy » 29 September 2006, 06:29

Pole küll mingi ekspert aga kui võtta meile teadaolevad tingimused elu tekkeks (0-100c, vee, süsiniku ja hapniku olemasolu ning ka planeet peaks olema tahke ) siis on statistiliselt pea võimatu, et me oleme ainsad. Siit on välja jäätud muidugi kõikvõimas juhus mille kaasust me elu tekke juures ei tea. Vabalt võib elu tekkida ka teiste ühendite ja tingimuste kaudu, sest kui palju me elu olemusest ja keemiast üldse teame.
Birdy
 

Re: Millisel kujul võib elu planeetidel eksisteerida ja kas see on üldse võimalik?

PostitusPostitas Kristjan » 01 November 2006, 20:39

Lihtsalt paar huvitavat linki, mis võiks ehk teemaga kuidagi seonduda.


Deep Impact

Drake'i valem
Kristjan
 

Re: Millisel kujul võib elu planeetidel eksisteerida ja kas see on üldse võimalik?

PostitusPostitas woot » 19 Detsember 2006, 15:11

pealkirjale et vaata peeglisse ja loomaraamatusse siis nääd:D

agaga tõesti. taimed ka ei hinga hapniku ja mujalpool võivad olla ju ka oopis teistsugused olendid. nad ei pea vajama vett. ma usun küll et meiesugusi keerulisi organisme eksisteerib mujalgi. kõiki kohti pole ju veel nähtudki.
woot
 
Postitusi: 24
Liitunud: 19 Detsember 2006, 14:57

Re: Millisel kujul võib elu planeetidel eksisteerida ja kas see on üldse võimalik?

PostitusPostitas Ehalill Mett » 19 Oktoober 2008, 11:08

Mina usun täiesti, et me pole ainukesed kes siin universumis kõnnivad kahel jalal. Ma usun et on olema U.F.O d, sest mu isa on neid näinud. Ma usun neisse nagu seda, et ma olen inimene. See oleks võimatu, et meie elame üksi selles universumis, mis in suur ja lai. Kui te oskat seletada, mis on pärast universumi siis sooviks, kas või ühte lauset selle kohta, sest see huvitab mind nii väga:)Mina usun neisse         Ehalill Mett                                                                                                                                     
Ehalill Mett
 

Re: Millisel kujul võib elu planeetidel eksisteerida ja kas see on üldse võimalik?

PostitusPostitas undu Tartust » 20 Detsember 2008, 23:11

Peale universumit võib tulla universum ja elusolendid võivad olla sellise kujuga,et me ei pruugigi neid ära tunda ;-).

Oma vaatluste põhjal ütleksin,et me teame oma RUUMIST veel suhteliselt vähe.Me just alustame nn mustade aukude uurimist aga me veel väga täpselt ei tea mis need on.Mustad augud võivad olla oma moodi energia ja mateeria pumbad,mis mateeriat ühst universumist teise pumpavad.

Samuti pole ma nõus teooriaga,mille järgi KÕIK sai alguse ühest SUUREST PAUGUST.Ja samuti pole minu arust eriti loogiline,et "igavese punanihke" tulemusena tuleb igavene tühjus ja pimedus.Siis tekib nagu küsimus;mis mõte sel kõik?

Meie olemises on veel palju asju,millest mõtlemine ja arusaamine ei allu veel tervele mõistusele,paraku.
undu Tartust
 

Re: Millisel kujul võib elu planeetidel eksisteerida ja kas see on üldse võimalik?

PostitusPostitas Aimar » 24 Märts 2009, 22:35

Kuigi uskuda võib kõike, tundub üsna vähetõenäoline, et kogu see kupatus nimega Universum on tekkinud selleks, et planeedil Maa võiks elu olla (tekkida). Küllap on elu Universumis üsnagi levinud, sest " ehituskive" selleks ju leidub miljardite galaktikate miljardite tähede juures piisavalt ja ajaliselt on olnud selle tekkeks miljardite aastate miljardid võimalused. Planeetegi on juba praegu sadu leitud ja on vaid aja ja tehnika küsimus, kui leitakse ja suudetakse vaadelda ka eluks sobivaid. Ja väga olen nõus eelneva postitaja unduga Tartust, et me ei tea veel tuhkagi mateeria eri vormidest, tumeaine, tume energia, mis toimub musta augu sees. Võivad ju eelpool nimetatudki moodustada midagi kõrgelt organiseeritut, me vaid ei oska ja ei suuda neid veel vaadelda, tunnetada. Võib ka siinsamas maal esineda teisi eluvorme, mida me ei suuda märgata. Mulle tundub, et tehnika näol loome me ise praegu uut eluvormi, seni küll väheste võimetega ja iseseisvalt mittepaljunev, aga kui kauaks...
Aimar
 
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Oktoober 2006, 22:15

Re: Millisel kujul võib elu planeetidel eksisteerida ja kas see on üldse võimalik?

PostitusPostitas aan » 11 Juuli 2009, 18:04

Samuti pole ma nõus teooriaga,mille järgi KÕIK sai alguse ühest SUUREST PAUGUST.Ja samuti pole minu arust eriti loogiline,et "igavese punanihke" tulemusena tuleb igavene tühjus ja pimedus.Siis tekib nagu küsimus;mis mõte sel kõik?

Kui välistada kõrgemate jõudude olemasolu, siis polegi ju mõtet looduse eesmärgist kõnelda. Teine asi, et ammu enne, kui saabub igavene pimedus ja tühjus (aga see on nii ainult praeguste ettekujutuste põhjal, mis ei pruugi kehtida!) on mõistuslik elu leidnud sellest väljapääsu, näiteks teise universumisse ülekolimisega. Ja kui tõesti eksisteerivad fridmonid, siis ehk õpime kunagi miljardite aastate pärast neisse sisenema ja näiteks nende sees läbima isegi muta augu "ussiurkeid"...Lihtsalt üks äkki pähetulnud võimalik võimalus. ;)
Mis kujul võiks elu planeetidel olla, peale maise... Ulmekirjandusest võiks ju kohe mitmeid näiteid tuua, samuti on sellest juttu I.Asimovi raamatus "Vaade kõrgelt".
Nagu ka ingliskeelses netis. Huvitav, kas keegi oskaks anda ka selleteemalisi venekeelseid linke?
aan
 
Postitusi: 35
Liitunud: 11 Juuli 2009, 17:31


Mine Tähistaevas ja Universum

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist

cron