küsimus

Vestlusring astronoomiast, vaatlemisest ja sellest, mis parasjagu taevas näha on

küsimus

PostitusPostitas sempron » 11 Detsember 2007, 10:03

Tere! Siin tundub olevat rohkem asjatundjaid. Nii et proovin oma õnne ja loodan siit abi saada. Tahaks ühe erilise inimese viia kuhugi tähti vaatama. Ta ikka jumaldab neid tähti ja kuud kui taevas selge. Mina olen selles vallas täitsa nullipeal, ei tea mitte kus oleks hea neid vaadelda. Olen uurinud Tõravere observatooriumi kodulehte ja seal mingid ekskursioonid on, aga on need midagi väärt kah? Ega ma muud ei tahaks kui õhtusel ajal väike elamus saada. On kellegil äkki kogemusi, kas seal ikka teleskoobiga taevast vaadata saab? kusagil foorumis lugesin, et ekskursioon oli poolteist tundi ja teleskoobiga taevast ei vaadeldudki. Või äkki on Eestis veel kohti, kus seda teha võiks? Mida privaatsemalt, seda parem. Või ehk on hoopis mõni eriline koht, kus saab niisama palja silmaga vaadata? Linnas pole just suurem asi see, tahaks mingit erilist kohta!

Loodan, et oskate soovitada, aidata. Tänud ette!
sempron
 
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Detsember 2007, 09:45

Re: küsimus

PostitusPostitas Tõnis » 11 Detsember 2007, 22:07

Kui olete Tõraverre omale ekskursiooni registreerinud ja ilm juhtub selge olema, siis näidatakse ikka tähti ka. Kui on midagi muud näha (Kuu või mõni heledam planeet), näidatakse harilikult ka neid.

Tartu Tähetorn on paraku veel remondis, planeete ja Kuud saaks ka selle tornis oleva teleskoobiga vaadelda.

Väga pimedad kohad (aga siiski mitte ideaalselt) on need, kus inimasustus hõre. Ise oskan soovitada Eesti suuremaid saari (ja ikka nende kaugeimaid servi ;-) ), Kõrvemaad, Soomaad, Paganamaad. Võimalik, et Peipsi põhjarannik on ka väga hea - lõunas on ju kümneid kilomeetreid järve, mille kallastel on asustust minimaalselt..

Võibolla saad kasvõi sellesama foorumi vahendusel kontakti mõne inimesega, kellel on endal teleskoop ning kes on nii lahke ja võtab teidki vaatlema :-)
Tõnis
 
Postitusi: 426
Liitunud: 09 Veebruar 2006, 02:06
Asukoht: Tõravere / Tartu

Re: küsimus

PostitusPostitas sempron » 15 Detsember 2007, 17:16

Tänud vastuse eest! Tõraverre saab minna uuel aastal, varem olevat seal hästi kiired ajad. Tartu tähetorni kohta pole veel uurinud.

Kui kellegil tuleb veel häid ideid, siis võiks ju miskit soovitada :)
sempron
 
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Detsember 2007, 09:45

Re: küsimus

PostitusPostitas kilx » 08 Märts 2010, 00:23

Tervist, arvasin, et ei hakka uut teemat tegema sarnasel teemal.

Küsimus on umbes sama: kuhu minna tähti vaatama? Olen käinud binokliga Tallinnast väljas Aegviidu kandis riigimetsas, kuid ka sealt paistis Tallinn väga heledalt. Tundub, et linnulennult 40km on siiski liiga vähe. Eelmine aasta sai Tallinnast lõuna pool väikese teleskoobiga käidud, aga jõle narr on autoga ringi sõita ja suvalisse kohta põllu vahele sisse keerata. Ning nii tihti ei käi öösel ringi sõitmas, et oleks omad vaateplatsid kujunenud.

Ehk oskavad siinsed inimesed soovitada oma kohti suhteliselt lähedal Tallinnale? Ma kujutan ette, et kuskil suuremas sohus/rabas võib tore olla, kuid kus ja kas sinna auto/tsikliga ka ligi pääseb?

Ja kui oskate, soovitage ka kohti, mis pole ainult Tallinna "lähedal". Arvestades, et niikuinii tuleb Tallinnast kaugele sõita ja tihti satub ka Lõuna-Eestisse.

Või kui suvel optika kaasas telkima minna, siis kuhu te läheks?
kilx
 
Postitusi: 2
Liitunud: 08 Märts 2010, 00:02


Mine Tähistaevas ja Universum

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist

cron