Täht

Vestlusring astronoomiast, vaatlemisest ja sellest, mis parasjagu taevas näha on

Täht

PostitusPostitas MakiMee » 11 Aprill 2010, 21:32

Nägin tähte, mis muutus väga heledaks, oli heledam kui kõik teised ümbruses ja siis läks vaikselt tuhmiks, nii et peaaegu ei olnudki silmaga näha enam. See toimus lõvi tähtkujust üleval pool. Umbes siin kandis:
Pilt

Kuupäev: 11.aprill.2010 kellaaeg: 22:02
Kuna ma suht uus sellel alal siis ei tea veel täpselt, mis see oli. Äkki keegi targem seletaks mulle natuke:)
Bresser Messier N-130
Galileoskoop
MakiMee
 
Postitusi: 19
Liitunud: 16 Veebruar 2010, 22:05
Asukoht: Tallinn/Tihemetsa

Re: Täht

PostitusPostitas footon » 12 Aprill 2010, 12:31

footon
 
Postitusi: 64
Liitunud: 01 September 2006, 23:55
Asukoht: Raplamaa, Kaiu

Re: Täht

PostitusPostitas MakiMee » 12 Aprill 2010, 16:32

vaatasin neid pilte, mis nendes teistes teemades olid ja tekkis selline küsimus, et kas nad paistavad alati niimoodi pika joonena või vahest paistavad ka lihtsalt täpina? Sest see, mida mina nägin oli selge täpp ja ei paistnud liikuvat.

EDIT: Vaatasin just wiki'st iriidiumi sähvatuse kohta ja sain aru kuidas see toimub niiet pole vaja vastata. Tundub küll et see oli see asi:)
Tänan vastuse eest!
Bresser Messier N-130
Galileoskoop
MakiMee
 
Postitusi: 19
Liitunud: 16 Veebruar 2010, 22:05
Asukoht: Tallinn/Tihemetsa

Re: Täht

PostitusPostitas footon » 13 Aprill 2010, 07:52

Jah said õigesti aru. Satelliit on nagu hele täht, aga ta liigub kiiresti ja sellise triibu jätab 20sek säritust.
footon
 
Postitusi: 64
Liitunud: 01 September 2006, 23:55
Asukoht: Raplamaa, Kaiu

Re: Täht

PostitusPostitas greeny » 13 Aprill 2010, 10:55

Pilvitutel öödel ma pistan oma kiikriotsa köögi õhuaknast välja ja teen "satelliidiotsingut". Kui näen midagi siis märgin kellaaja ja võimalusel ka trajektoori ja siis hiljem starry nightsi abil identifitseerin. Üsna lõbus tegevus. Selline sportlik hasart tekib ja hiljem on põnev identifitseerida. Soovitan kõigile.
greeny
 
Postitusi: 36
Liitunud: 06 Veebruar 2010, 15:39


Mine Tähistaevas ja Universum

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

cron