Boliid

Vestlusring astronoomiast, vaatlemisest ja sellest, mis parasjagu taevas näha on

Boliid

PostitusPostitas Aimar » 07 November 2006, 08:29

Panen tütre kirja siia üles. vast nägi keegi veel:

http://et.wikipedia.org/wiki/Boliid

Aimar 5. novembri õhtul, mõned minutid enne kella viit. Sõidusuund Viljandist Tallinna. Mäo ja Kose vahelisel teelõigul, silmasime miskit taevast alla langemas. Meenutas langevat tähte, kuid arvestades kellaaega ja seda, et taevas siras täiskuu, ei olnud sellega ilmselt tegemist. Suurust on raske hinnata. Langemist nägime suhteliselt lühikese aja jooksul (võrreldav langeva tähega), seega ei saanud see väga suur olla (äkki pinksipall või pisut suurem J). Langemissuund oli idast läände ja minu umbkaudse hinnangu kohaselt võis langemisnurk olla umbkaudu 70 kraadi ümber. Näha oli hele täpike, millel saba taga. Ivika
Aimar
 
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Oktoober 2006, 22:15

Re: Boliid

PostitusPostitas woot » 19 Detsember 2006, 18:05

tegelikult võib langev täht ükskõik mis kell olla.
woot
 
Postitusi: 24
Liitunud: 19 Detsember 2006, 14:57

Re: Boliid

PostitusPostitas woot » 19 Detsember 2006, 20:48

aga. see võis olla iriidiumi sateliit. siin foorumis on kellegil pildid ka üleval. siukesed piklikud pulgad nagu. ja peened. väga imelikud sellised. kui ma kijutasin kelleegile siis ta ütles mu kirjelduse : läks heledamaks ja kustus siis ära ja oi nagu täht'' peale et see on sarnane kirjeldus selle asjaga.
woot
 
Postitusi: 24
Liitunud: 19 Detsember 2006, 14:57


Mine Tähistaevas ja Universum

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

cron